Gözaltındaki emekli amirallerin avukatı, Meral Akşener ve Devlet Bahçeli’ye dava açacaklarını duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayımladıkları Montrö bildirisi sebebiyle gözaltına alınan emekli amirallerin avukatı Şule Nazlıoğlu Erol, açıklamalarda bulundu.

Erol, bildiri için “zevzeklik” ifadesini kullanan Meral Akşener‘e ve “apoletleri sökülsün” ifadelerini kullanan Devlet Bahçeli‘ye dava açacaklarını duyurdu. Erol, “Kişilik haklarına bu kadar saldırı olabilir mi? Elbette dava konusu olacak. Yasal haklarımızı da bu konuda koruyoruz ve arayacağız” dedi.

Dün akşam KRT TV’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman‘ programına katılan Erol, ifadelerinin henüz alınmadığını belirtti. Yaşları sebebiyle gözaltına alınmayan diğer 4 amiralin pazartesi günü ifadelerinin alınacağı yönünde kendilerine bilgi geldiğini söyleyen Eren, “Pazartesi günü bunlara gel demelerinin sebebini şu şekilde yorumluyorum; iyi niyetimle, ‘nasıl olsa siz yaş nedeniyle ileri yaştasınız nasıl olsa ifadelerinizi alırız. Pazartesi gelseniz de olur’ şeklinde algılamak istiyorum. Ama soruşturmayı yürüten savcı beyle yarın gidip görüşeceğim, tekrar uzatma var mıdır, yok mudur? Net bilgiyi yarın öğreneceğim” diye konuştu.

“Bir hukukçu olarak bana sorarsanız birinci gözaltı 4 günlük süreyi bırakın, ikinci gözaltının hiç verilmemesi gerektiğini, adil yargılanma koşullarına da aykırı buluyorum” diyen Eren devamında da, “Çünkü bu insanlar kaçacak, göçecek insanlar değil. Hatırlatmak istiyorum, Balyoz Davası sırasında da ellerinde çantalarıyla geldiler, her türlü şeyi göze alarak, asla hiçbiri de kaçmadı” diye konuştu.

“Tek tek kalıyorlar, diğer suçlamalardan gelen şüphelilerle birlikte dağıtılmış vaziyetteler”

İsmail Saymaz’ın “Aynı suçlamayla getirilen amirallerle birlikte mi kalıyorlar, ayrı mı kalıyorlar?” sorusuna Erol, “Hayır, tek tek. Bu sırada diğer suçlamalardan gelen şüphelilerle birlikte dağıtılmış vaziyetteler” cevabını verdi.

“Son derece üzgünler, böyle bir suçlamayı da hiç beklemediklerini söylüyorlar”

Emekli amirallerin yaşanan durumu nasıl karşıladığı şeklinde soruya da Erol, “Son derece üzgünler. Böyle bir suçlamayı da hiç beklemediklerini söylüyorlar çünkü ortada bir suç olmadığını düşünüyorlar” yanıtını verdi.

“Sadece Meral Akşener’e değil, MHP’nin başındaki kişiye de dava açacağız”

İsmail Saymaz, Meral Akşener’in “zevzeklik” ifadesini sorması üzerine Avukat Erol “Bu ifadeden dolayı çok üzgünler. Mutlaka yasal haklarımızı kullanacağız. Sadece Meral Akşener’e değil, MHP’nin başındaki kişiye de dava açacağız” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gözaltındaki emekli amirallerin avukatı, Meral Akşener ve Devlet Bahçeli’ye dava açacaklarını duyurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!