A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

İBB Yıldız Kenter Tiyatrosu’nu Yaşatacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yıldız Kenter'in cenazesinde vermiş olduğu sözü tutarak Yıldız Kenter Tiyatrosu'nu İBB Şehir Tiyatroları Müdürlüğü'ne dahil etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yıldız Kenter’in cenazesinde vermiş olduğu sözü tutarak Yıldız Kenter Tiyatrosu’nu İBB Şehir Tiyatroları Müdürlüğü’ne dahil etti.

İBB Meclisi Temmuz ayı toplantısında AKP ve MHP’nin desteğini geri çekmesinin ardından son toplantıda destek sağlamaları neticesinde, Yıldız Kenter’in adını yaşatacak olan bu karara oybirliği ile varıldı.

Yıldız Kenter’in vefatının ardından İBB’ye bağlı Şehir Tiyatroları Müdürlüğü, İBB Başkanlığı’na yazı göndererek gerekli işlemi başlatmış, ardından komisyon raporunda olumlu görüş belirtilmişti. Komisyon raporunda, “Çok sayıda tiyatro sanatçısının yetişmesine hocalık yapan, tiyatronun mümtaz şahsiyetlerinin anısının Kenter Tiyatrosu’nda yaşadığı İstanbul’un kültür ve sanat hayatında önemli bir yeri olan Kenter Tiyatrosu’nun tarihsel özellikleri, sanatsal niteliği ve özellikle kurucularının tiyatronun duayenleri arasında yer alması bakımından değerlendirilmesi, yaşatılması ve sanat serüvenine Şehir Tiyatroları bünyesinde devam etmesinin düşünüldüğü” görüşüne yer verilmişti.

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler