İBB’de Görev Değişiklikleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB) Genel Sekreter Yardımcılığı görevine eski Aktif Yatırım Bankası Yönetim Kurulu üyesi Cemal Ufuk Karakaya getirildi.

İBB yönetimde bazı görev değişiklikleri yapıldı.

Mali işlerden ve iştiraklerden sorumlu genel sekreter yardımcılığı görevinde bulunan Turgut Tuncay Önbilgin, İBB İstanbul Yatırım Ajansı (İYA) başkanlığına atandı. Önbilgin’den boşalan İBB Genel Sekreter Yardımcılığı görevine ise Aktif Yatırım Bankası Yönetim Kurulu üyesi Cemal Ufuk Karakaya getirildi.

İYA başkanlığını yürüten Nihat Narin ise İSTTELKOM AŞ ile yeni iştirak İSETAŞ ENERJİ’de genel müdürlük görevlerine devam edecek.

Yeni İBB Genel Sekreter yardımcısı Cemal Ufuk Karakaya’nın özgeçmişi şöyle:

Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde lisans, The George Washington Üniversitesi Finans Bölümünde yüksek lisans derecesini tamamladı. Bağımsız denetçi ve serbest muhasebeci mali müşavir yetki belgelerine sahip olan Karakaya, çalışma hayatına Hazine Müsteşarlığı’nda Bankalar Yeminli Murakıp Yardımcısı olarak başladı.

Karakaya, daha sonra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (BDDK) görev aldı ve bu kurumdan Bankalar Yeminli Başmurakıbı olarak ayrıldı. Karakaya, 2013 ve 2018 yılları arasında Altınbaş Holding AŞ’de Denetim Grup Başkanı ve finansal iştiraklerde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2018 yılında Aktif Yatırım Bankası AŞ’de İştirak Yönetim Grup Başkanı olarak çalışmaya başlayan Cemal Ufuk Karakaya, bankanın iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Son olarak Aktif Yatırım Bankası AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Karakaya, evli ve bir çocuk babası.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İBB’de Görev Değişiklikleri

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!