İBB’nin 35 Milyonluk Geliri Risk Altında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM’ye sunulan yeni yasa değişikliği teklifi ile, otopark gelirlerinin büyükşehir belediyelerinin kasasına aktarımının önüne geçilmesi planlanıyor. Bu durum, İBB’nin otoparklardan sağladığı yıllık 35 milyon liralık kar marjını sekteye uğratabilir.

Yasa değişikliği teklifine tepki gösteren Tarık Balyalı, belediyenin yıllık 35 milyon liralık geliri yalnızca otoparklardan elde ettiğini hatırlatarak “İktidar, İBB’nin tüm gelir hamlelerini azaltacak hamleler yapıyor. 31 Mart öncesinde akla gelmeyen fikirler, 31 Mart sonrasında oluşmaya başladı” dedi.

Otoparklar Önemli Gelir Kaynağı Yaratıyor

AKP’nin TBMM’ye sunmuş olduğu “Türkiye Çevre Ajansı’nın Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi” ile ilçe belediyelerinin bölge otoparkı, kapalı ve açık otoparklara ruhsat yetkisi verilmesi planlanıyor. Bunun yanı sıra imar mevzuatı gereğince de otoparklardan elde edilen gelirlerin büyükşehir belediyelerine aktarımının sona ermesi söz konusu oluyor.

İBB Meclisi CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı,yeni yasa değişikliği teklifinin İBB’nin gelirlerini azaltmaya yönelik bir hamle olduğunu belirterek, otopark gelirlerinin belediyeler için çok önemli bir gelir kaynağı olduğunu vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İBB’nin 35 Milyonluk Geliri Risk Altında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!