İmamoğlu, Rize Masası Üyeleri ile Buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Rize Masası üyeleriyle bir araya gelerek toplantı yaptı.

Türkiye’deki belediyeleri siyasi ayrım dahilinde tabi tutmadıklarını belirterek sözlerine başlayan İmamoğlu, “Kim kapısını bize açar ise ya da kim kapımızı çalar ise, elimizden gelen desteği yapmaya hazırız. ‘CHP’nin bir ferdiyim, CHP’li bir belediyeye destek olurum…’ Bu anlayışa asla ve asla sahip değiliz. Tam aksine; her belediyeye koşarız. Bir yörede bir ihtiyaç, bir sıkıntı varsa, koşarız” dedi. 

İstanbul’u yönetmenin, yalnızca İstanbul’un yaşadığı sıkıntılara çare bulmak anlamına gelmediğini vurgulayan İmamoğlu, “Çünkü İstanbul, Türkiye’nin her konudaki lokomotif gücü” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satırbaşları:

“Bizim de Türkiye’nin her yerine, her köşesine sorumluluğumuz vardır. Bu sorumluluğu en iyi seviyede taşımak konusunda da titiz çalışmalarımız sürecektir. Bu konuda, her şehrin doğru bir hassasiyetini yakalamak, ona el uzatmak, destek olmak konusunda da sıkı rehberlere ihtiyacımız vardır. Aksi taktirde, bazen yaptığınız işler kabul görmeyebilir ya da gerçek anlamda, birinci derecede bir hizmet de olmayabilir. Bu bağlamda da ben, Rize adına şanslıyım; çok iyi kılavuzlarımız, rehberlerimiz var. Başta değerli İl Başkanı’mız olmak üzere, burada bulunan ya da bulunmayan dostlarımızın da katkılarıyla, Rize’de doğru noktayı tespit etme, oraya temasta bulunma, destek olma konusunda da değerli dostlarımız var. Bu ne anlama geliyor? Bütün Türkiye’de belediyeler var ama biz, belediyeleri de siyasi ayrıma tabi tutmuyoruz. Kim kapısını bize açar ise ya da kim kapımızı çalar ise, elimizden gelen desteği yapmaya hazırız. ‘CHP’nin bir ferdiyim, CHP’li bir belediyeye destek olurum…’ Bu anlayışa asla ve asla sahip değiliz. Tam aksine; her belediyeye koşarız. Bir yörede bir ihtiyaç, bir sıkıntı varsa, koşarız. Bakmayız Çayeli’nin belediyesi hangi belediye. Yarın bir başka belediye olacaktır. Aynı tavrımızla yola devam edeceğiz.”

imamoglu 1

Siyasi partilerin bir hizmet aracı olduğunu vurgulayan İmamoğlu, şöyle devam etti:

“Bir amaç ya da çok kutsallaşmış bir boyuta evrildiğinde, gerçekten o zaman risk içerirler, toplumu bölerler. O bakımdan ben hem ülkemizin hem şehrimizin hem Rize’mizin, bütün şehirlerimizin bu bölünmelere maruz kalmasını asla ve asla istemem. Düşünsenize; bir siyasi partili olmak, neredeyse -‘Haşa’ diyelim- inancın ötesindeymiş gibi ya da başka boyuta bir evrilmiş gibi, hatta bazen siyasi partileri yöneten insanlara dair bir takım kutsallaştırmalar, yakıştırmalar yapılması gibi. Olmaz. Bizim gibi kabiliyetli insanların olduğu bir toplumda ya da medeniyetin en üst seviyede var olduğu bu topraklarda ben bunu kabul edemem; kabullenemem. Kaldı ki, Karadeniz’in her bir ferdi, bireysel anlamda iradeleri güçlü, karakterli, kararlı insanlardır. Yani tahakküm altında olmayı kabul etmezler. Toplumumuzun genelinde de aslında bu bakış vardır. Her ne kadar burada siyasi temelli bir buluşma organize edilmişse de aslında Rize’nin tümüne eşitlikçi bakabilen, Rize’ye hizmet edebilme adına koşan, emek harcayan bir toplulukla da buluştuğumu hissettiğim için bunları söyledim. İBB Başkanı’nız olarak, bir hemşehriniz olarak, İstanbul’dan Rize’ye her zaman en doğru, en akılcı adımları atmak, yatırımları yapmak ve destek olmak, benim de boynumun borcudur.” 

“Rize’nin sorumluluğu bir başkadır”

Kovid-19 nedeniyle Türkiye’nin ve dünyanın zor günlerden geçirdiğinin altını çizen İmamoğlu, herkesin yaşanan yeni sürece uyum sağlamasının gerekliliğine dikkat çekti.

imamoglu 2

Ekonomik anlamda da zorluklar yaşanacağına vurgu yapan İmamoğlu, “Bireysel düşünecek ya da birbirimize bireysel bakacak pozisyonda değiliz. Dayanışma ruhu önemlidir. Biz, bunu taşımaya, İstanbul adına bunun iyi örneklerini hem Türkiye’ye sunma hem şehir içerisinde bunu var etme adına da en güzel örneklerini ortaya koyacağımızı, siz kıymetli dostlarımla paylaşmayı yine bir borç biliyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nin bu zor günleri de atlatacağına, güçlü bir demokrasiyi elde etme konusunda da yoğun bir işbirliği içerisinde, yoğun bir geleceğe hazırlık yapacağına olan inancım tamdır. Bunu büyütmek adına, herkesle buluşabilmeyi, sohbet edebilmeyi, fikir özgürlüğü içerisinde herkesin birbirini anlayışla dinleyebildiği ortamları yarattıkça, göreceksiniz, aksi düşünceler bu toplumda karşılık bulamayacaktır. Bu manada da Türkiye’nin gerçekten girişimci, kimlikli ve çok güzel işlere imza atmış bireylerinin doğduğu ve var olduğu Rize kentinin de sorumluluğu bir başkadır” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İmamoğlu, Rize Masası Üyeleri ile Buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!