İMAMOĞLU,ARDAHAN’DAYDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin katkılarıyla inşa edilen Ardahan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılış törenine katıldı.İbrahim Kalın’ın açıklamasına “vallahi gülünür” cevabı verdi.

IMAMOGLU
İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB’nin katkılarıyla inşa edilen Ardahan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin açılış törenine katıldı.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangınla ilgili yaptığı “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla müdahale edildi” açıklaması hakkında konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, “Vallahi gülünür” dedi.

İmamoğlu, “Bir kampanya başlatmışlar. Adına da ‘Bin kayıp gün’ demişler. Yani 3 yıllık süreci bin kayıp gün olarak tasavvur etmişler. Ben de şöyle dedim; ‘Evet bu süre bin kayıp gün ama onlara, bir avuç insana’, çünkü onlara akan musluklar kapandı” dedi. Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ise “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam. Hep beraber daha ileriye gideceğiz. 10 ay sonra farklı bir iktidarla Türkiye’nin her yerine bu bahar iklimini getireceğiz” diye konuştu.

IMAMOGLU 1

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın‘ın Zeytinburnu’ndaki Balıklı Rum Hastanesi’nde çıkan yangınla ilgili olarak yaptığı ve tepkilere neden olan “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla müdahale edildi” açıklaması hakkında da konuşan İmamoğlu, “Vallahi gülünür” dedi.

İmamoğlu’nun konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Yüzünüzü güldürmeye söz verdik, devam edeceğiz. Burada bugün Ardahan’ın anlıyorum ki çok bir eksiğini giderme konusunda bir proje gerçekleştirdik. Baştan bu süreci Genel Başkan Yardımcısı Sayın Seyit Torun ile birlikte Ardahan Belediye Başkanımız ve masada bizimle beraber o zaman bu konuyu konuştuğumuzda, dertleştirdiğimiz hemşehriniz Şişli Belediye Başkanımız Muammer Keskin’le bu süreci değerlendirdiğimizde; bu terminalin buranın vizyonuna, buranın geleceğine, buranın itibarına çok şey katacağını ifade etmişlerdi.

Az önce; bir önceki otogarı gördüğümde açık ve net söyleyeyim, yıllardır İstanbul’da komşuluk yaptığım, dostluk kurduğum; aynı sokakta, aynı mahallede bir arada olduğum değerli Ardahanlı dostlarımın yaşadığı bu kente hiç yakışmayan bir otogarı gördüm. Hem ürün kalitesi hem tasarım kalitesi hem çevreye dönük duyarlılığıyla size Ardahan Belediye Başkanımızla birlikte sunduğumuz yeni otogarımızdan umarım hepiniz memnunsunuzdur. Hayırlı uğurlu olsun.

IMAMOGLU 2

‘Yaptığımız her işin ülkemize moral olacağının farkındayız’

Buraya gelirken, 16 milyon İstanbullunun size selamlarını getirdim. İstanbul’a hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. İstanbul’da dünyaya örnek olacak güzel işlerin gayreti içerisindeyiz. İstanbul’da yaptığımız her işin ülkemize, 86 milyona moral olacağının da farkındayız.

Bu endişe içinde yaşadığımız günlerde, ne yazık ki en sıkıntılı halleri gördüğümüz bu zaman diliminde başta Millet İttifakı’nın belediyeleri yani bizler olmak üzere özel gayretlerimizle en zor anların aşılmasında ve ülkemizin geleceğini özellikle umutla teminat altına almaya büyük gayret gösteren bütün belediye başkanlarımızla yol yürüdüğümüzü hepinize belirtmek isterim.

‘Bu yol iş birliği yoludur’

Ardahan’da var, bunun için de az önce hemşeriniz dediğim Şişli’deki Belediye Başkanım Muammer Keskin de var, hemşeriniz Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da var, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt da var, Ankara Belediye Başkanımız Mansur Bey de var, İzmir Belediye Başkanımız Tunç Bey de var, bütün belediye başkanlarımız var. Bu yol iş birliği yoludur, bu yol dostlukla, omuz omuza büyük bir mücadeleyle ülkemizin bu zor günlerden kurtulma, sıyrılma yolculuğudur.

‘İktidar rahat durmayacak ama biz hizmetimize devam ediyoruz’

Değerli dostlar her türlü kötülüğü yapabilirler. Demokrasinin kurallarını çiğnemeyi, kötülüğü iyiliğin karşısında ne varsa, akla hayale gelmeyecek uygulamalarla bizi şaşırtan ve ülkemizdeki herkesi şaşırtan bugünün iktidarı rahat durmuyor, durmayacak. Ama bizler hizmetimize devam ediyoruz. İstanbul’da 10 metro hattı birden üretirken İstanbul’da milyonlarca metrekarelik alanı, yeşil alanı vatandaşlarımıza kazandırırken belki de ülkemizin en zorlu ekonomik krizinin içinden geçerken, aynı anda pandemiyle mücadele ederken 1,5 milyon haneye zor günlerinde katkı sunarken, onların yanında olurken; 180 bin çocuğumuza süt dağıtırken, 75 bin gencimize öğrenci bursu verirken, tarihinde ilk kez bu sene 2 bin 800 yatak kapasitesine çıkacak olan yurtları yaparken size şunu söyleyeyim: Yüzümüzü milletimize dönüyoruz. Onların söyledikleriyle ilgilenmiyoruz, yaptıklarıyla ilgilenmiyoruz. Kötü günlerin geçeceğini biliyoruz. Güzel günlerin çok yakın olduğunun farkındayız.

IMAMOGLU 3

‘Meral Akşener’e provokasyonlara yelteniyorlar’

Bu kötülüğü yapan ve halihazırda hala kötülüklere devam eden, siyasi başarımızın yine en önemli paydaşlarından olan Millet İttifakı İYİ Parti’nin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’e görüyorum ki kötü uygulamalarla ne yazık ki provokasyonlara yelteniyorlar. Değerli dostlar, bakın sayın Meral Akşener’i şehirlerde provokasyonlarla püskürtmeye gayret ediyorlar. Tabii ki genel başkan gereken cevabı her yerde veriyor. Daha ötesi akla hayale gelmeyen kurgu birtakım tasarruflarla rencide etmeye çalışıyorlar. Yahu Allah aşkına daha dün, üzerinden çok zaman geçmedi, bize yapmadıklarını bırakmadılar, söylemediklerini bırakmadılar. Her şeyi yaptılar her şeyi, ya hiç akıllanmadınız mı?

‘Millet size öyle bir ders verdi ki toparlanamadınız’

Bir seçimde 13 bin fark yediniz, size yetmedi, bu hataları yaptınız, millet size 800 bin oy farkı attı. Yani tabiri caizse millet size öyle bir ders verdi ki toparlanamadınız. İstanbul’da geçen hafta bir avuç insanın, sözüm ona yetkilileri; bizim bu ‘150 Proje’ duyurumuza onlar da bir kampanya başlatmışlar. Adına da ‘Bin kayıp gün’ demişler. Yani 3 yıllık süreci, 1000 kayıp gün olarak tasavvur etmişler. Ben de şöyle dedim; ‘Evet bu süre bin kayıp gün, ama onlara, bir avuç insana.’ Çünkü onlara akan musluklar kapandı. O bir avuç insanın faydalandığı iş güç vesaire işleri bitti, milletin malı olduğunu gösteren çalma çırpma işlerini kapısından içeri sokmayan ahlaklı, adil herkese eşit fırsatları sunan bir belediye başkanı var. Bir yönetim var. Onun için vallahi de billahi de ‘bin kayıp gün.’ Ama size, size; o bir avuç insana. Vatandaşımıza değil. 16 milyon İstanbulluya değil. Bizim insanımız mutlu. Onun içinde sadece Cumhuriyet Halk Partililer, İYİ Partililer yok. Mutlu olanların içinde milyonlarca, her siyasi partiden, her etnik kimlikten, her inançtan insanlarımız var. Akıl tutulması yaşıyorlar.

Kalın’ın sözleri hakkında konuştu: Vallahi gülünür

İstanbul’da bir yangın çıktı ve gerçekten İstanbul’da Balıklı Rum Hastanesi yandı. İstanbul’un bir şifa yurdudur. Dolayısıyla itfaiyemiz gitti orayı söndürdü. Şimdi ne yapacağız? Her şeyimizde o sağlık ocağının, o sağlık yurdunun, şifa yurdunun yanında olacağız. Sayın Cumhurbaşkanı’nın danışmanı diyor ki, ‘Sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatlarıyla oranın yangınını söndürdük.’ Vallahi gülünür. Yani sayın Cumhurbaşkanı’nın talimatlarıyla söndürdük deyince de kulakları çınlasın Cemal Enginyurt bana yazmış Twitter’dan diyor ki ‘Sayın Başkan derhal hesap ver. Gerçekten Cumhurbaşkanı’ndan talimat alarak mı söndürdün?’ Diye bana not gönderiyor.

IMAMOGLU 4

‘İşiniz gücünüz film çekmek’

Az önce bahsettim ya İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’e kumpas kurulmasından, onunla da yetinmiyorlar, film çekiyorlar. Film üzerinden ki genel başkanımıza, sayın İyi Parti Genel Başkanına bizlere laf atarak, hatta devletimizin en üst seviyesindeki kurumların birinin de başında olan bir kişi de bunun rejisörlüğüne soyunmuş. İşiniz gücünüz zaten film çevirmek. Yani bu film işlerinden artık vazgeçin.

Zaten çok az bir zaman kaldı. 2023’e hep birlikte hazırlanıyoruz. Bunun nasıl ki güçlü bir ayağı Ardahan ise nasıl güçlü bir ayağı Kastamonu’ysa Sivas’ta Diyarbakır’sa, Urfa’ysa, Hakkari’yse Balıkesir’se, Tekirdağ’sa, Bursa’ysa, İzmir, Antalya’ysa en güçlü ayağı İstanbul olacak ve 2023’te hep birlikte süreci değiştireceğiz.

‘Sürece de genel başkanımıza da layık olacağım’

Bu yolculukta hepimiz neferiz arkadaşlar. Ben iddia ile söylüyorum, altılı masaya; o masanın liderliğini yapan genel başkanımıza buradan söylüyorum, ‘En çalışkan, 7/24; bu sürecin, bu değişimin gerçekleşmesi için en çalışkan, bu sürecin neferi, en başarılısı ben olacağım’ diyorum. Çok koşacağım. Genel Başkanımıza da o sürece de layık olacağım. Başarı için yarışacağız. Birlikte kazanacağız. Milletimiz için kazanacağız.”

Törende konuşan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir şunları söyledi:

“Gelecek geliyor, bütün eksiklikleri gidereceğiz. Hiçbir eksiğimiz kalmayacak. Artık bir tane terminalimiz var. Bu daha başlangıç, biz Ardahan’da cumhuriyet devrimini tamamlamadan bu topraklarından el çekmek yok.

Siyaset, iddia, direnme ve de ufku görme işidir. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bize, Genel Başkanımızın da bilgisi dahilinde, Genel Merkezimizin ve yerel yönetimlerimizin arkamızda durması sayesinde Ekrem İmamoğlu Ardahan’ın gelecek 50 yılına hizmet edecek, 100 yıllık ayıbı kapatıp, 50 yılına hizmet edecek bu eserimize kavuşturdu. Daha devamı da gelecek.

‘Türkiye’nin her yerine bu bahar iklimini getireceğiz’

Kura nehrimizin iki yakasını Eskişehir’den de daha güzel yapacağız. Buna ant içmişiz, size de söz veriyorum. Kura nehrinin etrafı, yaşam nehrinin etrafı olacak. Bu daha başlangıç, mücadeleye devam. Dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar. Biz de yorulmayacağız. Hep beraber daha ileriye gideceğiz. İnşallah 10 ay sonra farklı bir iktidarla Türkiye’nin her yerine bu bahar iklimini getireceğiz.”

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İMAMOĞLU,ARDAHAN’DAYDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!