İstanbul Valiliği Deniz Araçlarındaki Etkinlikleri Yasakladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valiliği, yapmış olduğu açıklamada koronavirüs önlemleri çerçevesinde deniz araçlarında düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ile açık hava konserleri, festivaller gibi etkinliklere 12 Eylül tarihinden itibaren müsaade edilmeyeceğini açıkladı.

İstanbul Valiliği, İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin bugün gerçekleştirdiği toplantıda alınan koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Karara göre, yarından itibaren İstanbul’da deniz turizmi çerçevesinde hizmet veren araçlarda düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan gibi etkinliklere hiçbir şekilde izin verilmeyecek. 

Alınan kararlar çerçevesinde artık açık alanlarda konser, gösteri, festival gibi etkinliklere de müsaade edilmeyecek. Koronavirüs tedbirlerine uyulmaması durumunda ise Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca idari işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlarla ilgili olarak adli işlem başlatılacak. 

İstanbul Valiliği’den yapılan açıklama şu şekilde: 

“-Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin başarıya ulaşması için İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgeler ile maske takma zorunluluğu getirilmiş, şehiriçi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığına düzenlemeler yapılmış, düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere kısıtlama getirilmiştir.

 -Kültür ve Turizm Bakanlığı veya İstanbul Valiliği Günübirlik Deniz Turizmi Kurulunca belgelendirilen gezi, spor, eğlence amaçlı olarak faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında, gezi, tur ve restoran teknelerinde, ticari yatlarda, Şehir Hatları işletmesi, Turyol, Dentur, Avrasya, Mavi Marmara vb. işleticiler tarafından gezi, spor, eğlence amaçlı olarak; deniz turizmi hizmetinde faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında; düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.

-Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere itibaren hiçbir surette müsaade edilmeyecektir.

-Yapılacak denetimlerde alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu uyarınca idari işlem tesis edilecek, konusu suç teşkil eden davranışlarla ilgili olarak adli işlem başlatılacaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul Valiliği Deniz Araçlarındaki Etkinlikleri Yasakladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!