İstanbul Valisi ‘Kademeli Mesai’ Planını Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaptığı basın toplantısı ile pandemi ile mücadelede kademeli mesai planını açıkladı.

Ali Yerlikaya’nın kademeli mesai açıklamalarından öne çıkan satırbaşları:

  • İstanbul’da Haziran sonu itibariyle toplam 5 milyon 252 bin 983 çalışanımız var. Büyükşehir ve İETT verilerine göre ulaşımda günlük yolcu sayısı yaklaşık 7,6 milyondur. Bugün bu sayı, 4,1 milyon seviyelerine düştü.
  • İstanbul’da herkesin bildiği gibi yoğunluğun yaşandığı iki zaman dilimi var. Birincisi sabah 07-09.00, ikincisi ise akşam 17-20.00 saatleri arasında. Tüm çalışmaların tek bir amacı var. Bu yoğun zaman dilimlerinde İstanbulluların duraklarda, istasyonlarda ve toplu taşıma araçlarında salgın riskinden korumak.
  • Dün yapılan toplantıda toplu taşımada pik saatlerdeki yoğunluğu gidermek için kamu ve özel sektörün de kademeli mesai saatleri ve esnek çalışma saati sistemine geçilmesinde fayda olacağı konusunda görüş birliğine varıldı.
  • İlkokul 1. sınıf öğrencileri, okul öncesi ve ana sınıfı öğrencileri 21 Eylül Pazartesi günü sabah 09.00’da ders başı yapacak.
  • 28 Eylül 2020 tarihinden itibaren vardiya sistemi ile görev yapan bazı bölge müdürlükleri ile jandarma, emniyet ve Sahil Güvenlik Komutanlığı, 07.00, 08.00, 09.00’da kademeli olarak göreve başlayacaklar.
  • Sağlık teşkilatları 08.00 ve 16.30’da, diğer tüm kamu kuruluşları da 09.00 ve 16.30’da mesaiye başlayacak.
  • Sanayi sektöründe çalışanlar için tüm STK’lar, işverenler ve gruplar ile yoğun toplantılar yaptık.
  • Tüm toplantılarda görüşlerine başvurduğumuz tüm kesimler kademeli mesainin gerekliliğini belirtti. Bu konuda kesinlikle çoğunluk sağlandı. Tüm işbirlikçilerimize anlayışları nedeniyle teşekkür ediyorum.
  • Saatlerin belirlenmesi konusunda çalışmalarımız sürüyor, saatler belirlendikten sonra tüm verileri halkımızla paylaşacağız.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul Valisi ‘Kademeli Mesai’ Planını Açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!