A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündemİzmir Büyükşehir Belediyesi'nden 18,5 Milyon Liralık Bayram Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden 18,5 Milyon Liralık Bayram Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yurttaşlara desteğini Kurban Bayramı’nda da sürdürüyor. 48 bin 270 haneye toplam 12 milyon lira nakit yardımında bulunan Büyükşehir Belediyesi’nin bayram desteği, 18,5 milyon liraya ulaştı.

İzmir Büyükşehir Belediye, Başkan Tunç Soyer’in ‘sosyal belediyecilik anlayışı’ doğrultusunda yürütütüğü çalışmalara, Kurban Bayramı’nda da devam ediyor.

Bu yıl Kurban Bayramı desteğini 18,5 milyon liraya çıkaran Büyükşehir, nakdi yardımın yanı sıra gıda paketleriyle de hane halkının ihtiyaçlarına yanıt veriyor.

Büyükşehir Belediyesi, bu bayramda 31 bin 160 haneye gıda paketi dağıtacak. Yine 48 bin 270 haneye 250’şer lira nakit desteği veren İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu yardımlarının toplamı, 12 milyon lirayı buldu.

3 BİN 500 KUTU KAVURMA DAĞITILACAK

Kurban Bayramı’nda 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi yurttaşlara ise 3 bin 500 kutu kavurma ve kemik suyu dağıtılacak. Yurttaşın sofrasına ulaşan gıda paketleri ve kavurmanın maliyeti, 6,5 milyon lirayı buldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bir diğer desteği de çocukları kapsıyor. Çocukların bayram kıyafetleri, Giysi Noktası ve Dayanışma Noktaları aracılığıyla karşılanabilecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2021 yılı boyunca verdiği sosyal destek miktarı 66,5 milyonu nakit olmak üzere 115 milyona liraya ulaştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türk firmanın bir İspanyol’a kiraladığı jette 1.3 ton kokain yakalandı

Türk firmanın bir İspanyol'a kiraladığı jette 1.3 ton kokain yakalandı

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde!

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde!

”Ciğerlerimiz Yanarken, Uçaklar Neden Pistte Tutuluyor?”

''Ciğerlerimiz Yanarken, Uçaklar Neden Pistte Tutuluyor?''