A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem'Kanal İstanbul’u inadına yapacağız' diyen Erdoğan'a anket şoku

‘Kanal İstanbul’u inadına yapacağız’ diyen Erdoğan’a anket şoku

MetroPOLL Araştırma, son anketinim sonuçlarını yayımladı. Anket sonuçlarına göre, yurttaşlar ‘Kanal İstanbul’un yapılmasını doğru bulmuyor.

MetroPOLL Araştırma, geçtiğimiz günlerde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla temelinin atıldığı ‘Kanal İstanbul’ projesiyle ilgili yaptığı anket çalışmasının sonuçlarını paylaştı. 

104226049 kanal istanbul 3

‘Kanal İstanbul’ anket sonuçlarına göre, “Kanal İstanbul’un yapılmasını doğru bulmuyorum” diyenlerin oranı yüzde 48,6 oldu. Projenin yapılmasını doğru bulduğunu söyleyenleri ise yüzde 37,6’lık kesim oluşturdu. “Fikrim ya da yanıtım yok” diyenlerin oranı da yüzde 13,8 olarak belirlendi.

104338985 kanal istanbul anket

Parti bazında bakıldığında ise AKP’nin yüzde 13,2’si, MHP’nin de yüzde 36,8’i, Kanal İstanbul’un yapılmasını doğru bulmadığını ifade etti.

104434266 kanal istanbul 4

‘İNADINA YAPACAĞIZ’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘‘Beğenmiyorlar ya, engellemeye çalışıyorlar ya. Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı, diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul’u yapacağız. İnadına yapacağız. Kanal İstanbul’la İstanbul nasıl güzelleşecek? Nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler. Buna da alışacaklar’’ ifadelerini kullanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki