A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Kılıçdaroğlu: ‘Emeklilerin Darbe Yaptığı Nerede Görülmüş?’

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Montrö sözleşmesi dolayısıyla emekli büyükelçiler açıklama yaptı tık yok. Emekli amiraller açıklama yaptı, “vay efendim yeniden darbe!” Ne darbesi kardeşim? Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı? Bu kadar saçmalığı Türkiye Cumhuriyeti devleti hiç görmedi ve duymadı” ifadelerini kullandı. Emeklilerin geçim sıkıntısı, salgında desteksiz kalan esnaf, lebaleb kongreler, pandemi yönetimindeki kriz, Aslı Özkısırlar’ın ölümü, gençlerin işsizlik sıkıntısı, öğretmen atamaları, Boğaziçi’li öğrencilerin eylemi gibi sorunlar varken şu an konu darbe mi’ dedi.

Kılıçdaroğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; ”Bütün bunlar olurken vay efendim Türkiye’de darbeciler var. Ne darbesi ya? Montrö sözleşmesi dolayısıyla emekli büyükelçiler açıklama yaptı tık yok. Emekli amiraller açıklama yaptı, vay efendim yeniden darbe! Ne darbesi kardeşim, ne darbesi? Bütün bunların üstünü örtmek için. Esnafın, çiftçinin derdi konuşulmasın diye. Koro halinde milletin derdiğini bir yere çekeyim. Sen çıkıp baştan; ne Montrö’sü ne Lozan’ı kardeşim? İkisi de bizim güvencemizdir desen zaten bir sey olmayacaktı. Yok kardeşim, geçti onlar. Kimse yemiyor artık bu numaraları. Adam emekli amiral. Emekliler dünyanın neresinde darbe yaptı? Bunlar gerçekten akıllarını peynir ekmekle yemişler. Bu kadar saçmalığı Türkiye Cumhuriyeti devleti hiç görmedi ve duymadı.  

Devleti sağlıklı yöneten bir iktidar yoktur. Bakanlar bakan değil. Tamamı yağcılardan oluşmuş. Akıllarını kiraya vermişler. Halkın gündemini çalmak için Yargıtay’a siz de bir bildiri yayımlayın. Derhal emredersiniz. Onlar bir açıklama. Danıştay’a bir telefon hemen açıklama. Allah bunlara akıl fikir versin. Artık bunlar devleti yönetemiyorlar. Bu numaraların hiçbirini devlet yönetemiyor” diye konuştu.

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler