A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

“Koronavirüsten 20 bin Kişi Ölebilir”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilerinden yola çıkarak “yıl sonu itibariyle koronavirüsten kaynaklı 20 bin ölüm gerçekleşebileceğini” ileri sürdü.

SES Ankara Şubesi son günlerde tekrardan artan koronavirüs vakalarına ve Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ölüm verilerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Bakanlığın verilerinden yola çıkılarak koronavirüsten 2020 yılı sonunda gerçekleşecek ölümlere ilişkin tahminde bulunulduğu ifade edilerek, “Bakanın açıklamalarına göre Ülkemizdeki 2020 yılında gerçekleşmesi muhtemel artışın 2019 yılı verilere göre 444 bin olması beklenmektedir. Yani 444 bin üzerinde gerçekleşen ölümlerin Covid  kaynaklı ölümler olacağı sonucu çıkmaktadır. Açıklamalardan çıkan gerçek yıl sonu itibariyle Covid ve kaynaklı ölümlerin 20 bin dolaylarında olacağıdır” denildi.

SES, hastalara test ve filyasyon yapılmadığını iddia ederek, koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık emekçilerinin de göreve çağırıldığını savundu. Koronavirüsün meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğinin altını çizen SES, sağlık emekçilerine yönelik tarama testi yapılmasını önerdi.  Sağlık emeçilerinin 18 saate kadar çalıştığını kaydeden SES, Sağlık Bakanlığı’nın bu emekçilerin ve ailelerinin durumunu göz önünde bulundurmasını istedi. 

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

İnşaat-Sen Taksim AKM İnşaatına Tepki Gösterdi

İnşaat Emekçileri Sendikası (İnşaat-Sen), Taksim'de 29 Ekim'de açılacağı açıklanan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatı şantiyesindeki işçilerin zorlu şartlar altında çalıştığını iddia etti.

Trabzonlu yazar covit nedeniyle hayatını kaybetti

Trabzon-Dernekpazarı doğumlu, kültür hayatına önemli eserler kazandıran, yaptığı araştırmalarla ve yazdığı kitaplarla Trabzon'a ömrünü adamış olan eğitimci, araştırmacı-yazar Hüseyin Albayrak, bugün (19...

İBB’nin Eğitim Desteğine Yoğun İlgi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından “Genç Üniversiteli” programı kapsamında 25 yaş altındaki öğrencilere verilen desteğe gösterilen ilgi büyümeye devam ediyor.

Sayıştay’ın Diyanet raporu yoksulları kızdıracak

Sayıştay’ın, “Denetlenmesi gerekir” tespitine karşın denetim dışı bırakılan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), hemen her yıl olduğu gibi 2019 yılı faaliyet raporunu da...

İstanbul Gönüllülerinden Öğrencilere Destek; Eğitimi Yarım Kalmasın!

İstanbul Gönüllüleri, okulların online sisteme geçişiyle birlikte evinde bilgisayarı olmayan öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla güzel bir projeye önderlik ediyor. Online eğitim...