A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem"Koronavirüsten 20 bin Kişi Ölebilir"

“Koronavirüsten 20 bin Kişi Ölebilir”

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Ankara Şubesi, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı verilerinden yola çıkarak “yıl sonu itibariyle koronavirüsten kaynaklı 20 bin ölüm gerçekleşebileceğini” ileri sürdü.

SES Ankara Şubesi son günlerde tekrardan artan koronavirüs vakalarına ve Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı ölüm verilerine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, Bakanlığın verilerinden yola çıkılarak koronavirüsten 2020 yılı sonunda gerçekleşecek ölümlere ilişkin tahminde bulunulduğu ifade edilerek, “Bakanın açıklamalarına göre Ülkemizdeki 2020 yılında gerçekleşmesi muhtemel artışın 2019 yılı verilere göre 444 bin olması beklenmektedir. Yani 444 bin üzerinde gerçekleşen ölümlerin Covid  kaynaklı ölümler olacağı sonucu çıkmaktadır. Açıklamalardan çıkan gerçek yıl sonu itibariyle Covid ve kaynaklı ölümlerin 20 bin dolaylarında olacağıdır” denildi.

SES, hastalara test ve filyasyon yapılmadığını iddia ederek, koronavirüs testi pozitif çıkan sağlık emekçilerinin de göreve çağırıldığını savundu. Koronavirüsün meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğinin altını çizen SES, sağlık emekçilerine yönelik tarama testi yapılmasını önerdi.  Sağlık emeçilerinin 18 saate kadar çalıştığını kaydeden SES, Sağlık Bakanlığı’nın bu emekçilerin ve ailelerinin durumunu göz önünde bulundurmasını istedi. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türk firmanın bir İspanyol’a kiraladığı jette 1.3 ton kokain yakalandı

Türk firmanın bir İspanyol'a kiraladığı jette 1.3 ton kokain yakalandı

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde!

Buse Naz Çakıroğlu ve Busenaz Sürmeneli finalde!

”Ciğerlerimiz Yanarken, Uçaklar Neden Pistte Tutuluyor?”

''Ciğerlerimiz Yanarken, Uçaklar Neden Pistte Tutuluyor?''