A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Lise Ders Kitabında Skandal Ünite

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılan 11'nci sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabındaki bazı sayfalar gündem yarattı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılan 11’nci sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabındaki bazı sayfalar gündem yarattı.

Toplam 37 sayfalık ünitede 9 tabut ve cenaze resminin yer aldığı bölümde, ölen kişilerin kefenlenmesine kadar en ince detaylara kadar anlatım yapıldı.

Cennet Tanımlandı, Ölülerin Yıkanması Anlatıldı

din-kitap-lise

Cenneti “Gümüş kapların ve billur kadehlerin olduğu yer” diyerek tanıtan kitapta, insanın canının çektiği kuş etlerinin de cennette olduğu aktarıldı. Veliler ise bu durum karşısında kendilerinin dahi ürktüğünü belirtti ve tepki gösterdi.

Öğrencilere ölen kişilerin yıkanması ve kefenlenmesi ile ilgili tüm detayların aktarıldığı ortaya çıkarken, ölen insanların ilk olarak kabirde hesaba çekileceği de yazıldı. Münker ve Nekir meleklerinin ölen kişiyi kabirde sorgulayacağı ve bu sorguya göre ölen insanların rahat edeceği veya sıkıntı çekeceği vurgulandı.

Veliler tarafından büyük bir tepki toplayan ünite içeriği, 11’nci sınıf öğrencilerinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitaplarında yer alıyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler