A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Lise Ders Kitabında Skandal Ünite

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılan 11'nci sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabındaki bazı sayfalar gündem yarattı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilere dağıtılan 11’nci sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitabındaki bazı sayfalar gündem yarattı.

Toplam 37 sayfalık ünitede 9 tabut ve cenaze resminin yer aldığı bölümde, ölen kişilerin kefenlenmesine kadar en ince detaylara kadar anlatım yapıldı.

Cennet Tanımlandı, Ölülerin Yıkanması Anlatıldı

din-kitap-lise

Cenneti “Gümüş kapların ve billur kadehlerin olduğu yer” diyerek tanıtan kitapta, insanın canının çektiği kuş etlerinin de cennette olduğu aktarıldı. Veliler ise bu durum karşısında kendilerinin dahi ürktüğünü belirtti ve tepki gösterdi.

Öğrencilere ölen kişilerin yıkanması ve kefenlenmesi ile ilgili tüm detayların aktarıldığı ortaya çıkarken, ölen insanların ilk olarak kabirde hesaba çekileceği de yazıldı. Münker ve Nekir meleklerinin ölen kişiyi kabirde sorgulayacağı ve bu sorguya göre ölen insanların rahat edeceği veya sıkıntı çekeceği vurgulandı.

Veliler tarafından büyük bir tepki toplayan ünite içeriği, 11’nci sınıf öğrencilerinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi kitaplarında yer alıyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Ziya Selçuk: ‘Okullara Maske Dağıtılacak’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili alakalı açıklamalarda bulundu.

Erdoğdu’da yıkımlar başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Zağnos Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)...

İstanbul Gönüllülerinden Öğrencilere Destek; Eğitimi Yarım Kalmasın!

İstanbul Gönüllüleri, okulların online sisteme geçişiyle birlikte evinde bilgisayarı olmayan öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıyla güzel bir projeye önderlik ediyor. Online eğitim...

Türkiye’den yeni Navtex Kararı

Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisi için Akdeniz'de 18 Ekim tarihine kadar Navtex ilan edildi.

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Trabzon’da çelenk sunma töreni düzenlendi. Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu,...