A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Paris ve Ankara Arasındaki Tansiyon Artıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı Macron arasındaki gerilimin iki ülke ilişkilerine yansımasının ardından, karikatür olayı ile tansiyon daha da arttı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve mevkidaşı Macron arasındaki gerilimin iki ülke ilişkilerine yansımasının ardından, karikatür olayı ile tansiyon daha da arttı.

Ankara ve Paris hattında Doğu Akdeniz de dahil olmak üzere Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ konularında yaşanan gerilim, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron ile ilgili sözlerinin ardından daha da yükselmişti. Erdoğan, Macron ile ilgili olarak “zihinsel tedaviye ihtiyacı var” sözlerini kullanmış, Fransa da Ankara Büyükelçisi’ni geri çekerek duruma tepki göstermişti.

Tarih Öğretmeninin Öldürülmesi Ateşi Körükledi

Fransa’da bir tarih öğretmeninin öldürülmesinin ardından Macron İslam’a yönelik “bugün dünyanın her yerinde krizde olan bir din” sözleri ile tepki görürken, Fransa’nın laik değerlerini radikalizme karşı korumaya yönelik bir yasa tasarısı içinde olduklarının mesajını vermişti.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, yazılı olarak yaptığı açıklamada Türkiye’yi suçlayarak Erdoğan’ın Macron ile ilgili sözlerini “Bu sözler bir müttefikin kabul edilemez davranışlarıdır” şeklinde yorumladı.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler