SALDIRGAN VEKİL, TRABZON’DA PROTESTO EDİLDİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında İYİ PARTİ Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e saldırarak, hastanelik olmasına neden olan AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık, Trabzon’da protesto edildi…

115392 15695

ANKA HABER AJANSI / ESRA NUR PERVAN


AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın TBMM’de İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ü yumrukla yaralaması Trabzon’da protesto edildi.

İYİ Parti Trabzon İl Gençlik Kolları Başkanı Alparslan Şahintürk, “Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e atılan bu yumruk milletimize atılmıştır. Atılan bu yumruğun hesabını milletimiz asla unutmayacaktır” dedi.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı, Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’e AKP’li Zafer Işık’ın yumruklu saldırısı için bugün protesto açıklaması yaptı. Atatürk Alanı’nda yapılan basın açıklamasına çok sayıda partilinin yanı sıra Millet İttifakı bileşenleri partilerin il başkanları da katıldı. 

Açıklamayı okuyan İYİ Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Alparslan Şahintürk, Hüseyin Örs’ün sağlık durumu hakkında bilgi vererek Örs’e geçmiş olsun dileklerini iletirken, “Sarayın vekili, izahı mümkün olmayan çirkin bir harekette bulunarak Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e yumruk atmış ve ciddi şekilde yaralanmasına neden olmuştur. Aldığı darbe sonucunda kalp ritmi bozukluğu yaşayan sayın vekilimiz ölümden dönmüştür. Yoğun bakım ünitesindeki tedavi sürecinin sonunda Ankara Güven Hastanesi Servisine çıkarılan vekilimiz Hüseyin Örs’e geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor; İYİ Partililer ve kıymetli katılımcılar olarak, her fırsatta şiddete başvuran AK Parti zihniyetini kınıyoruz” diye konuştu.

IYI PARTI edited

“ÖZÜR DİLEMEYECEĞİM DİYEN ZAFER IŞIK’I İNSANLIĞA DAVET EDİYORUZ”

Bütçe görüşmelerinde Hüseyin Örs’e yumruk atan Zafer Işık’ın gerekli şekilde cezalandırılması için Ak Parti’ye çağrı yapan Şahintürk, şunları söyledi:

“Milletin derdiyle dertlenen vekilimizin yanında; şiddetin ise karşısında olduğumuzu yineliyoruz. Toplumsal huzuru bitirme noktasına getiren insanların ekonomik krizle boğuşmasına neden olan ve bu doğrultuda toplumumuzu ayrıştıran bu zihniyetin, hata üzerine hata yapmasını kabul etmiyoruz. Vekilimize attığı yumruk neticesinde, neredeyse ölmesine sebep vermek üzere olan ve ‘böyle şeyler olabilir, özür dilemeyeceğim’ diyen Zafer Işık’ı da insanlığa davet ediyoruz. AK Parti kadrolarına da bu barbarca hareketi sergileyen, Zafer Işık’ı gerekli şekilde cezalandırmaları çağrısında bulunuyoruz.”

IYI PART

“BU BARBARCA SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“TBMM’de yaşanan bu durum kabul edilebilir değildir. Trabzonlu hemşerilerimiz başta olmak üzere samimi yaklaşımlarıyla vatandaşlarımızın gönlünde taht kuran ve her zaman milletin kürsüsünün hakkını veren vekilimizin yaşadıkları karşısında sessiz kalamayız. İYİ Parti kadroları olarak bu barbarlığın ve şiddetin karşısında vekilimizin ise yanındayız. Saldırıya uğran İYİ Parti Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs’ün Ankara’da müşahede altında tutulduğu hastanede servise çıkarıldı. Çok şükür sağlık durumu iyiye gidiyor. İktidarı döneminde toplumsal huzuru bitirme noktasına getiren AK Parti kadrolarının gerekli şekilde cezalandırılması çağrısında bulunuyoruz. İktidarını kaybetmek korkusuyla fiziksel şiddete başvuran bu zihniyet, bizi inandığımız dava uğruna verdiğimiz mücadeleden vazgeçiremeyecektir. Milletin meclisinde millet iradesine ve partimize yapılan bu barbarca saldırıyı şiddetle kınıyor; yapanların yanına kar kalmayacağını ifade etmek istiyoruz. Ayrıca süreci takip etmek üzere il başkanlığımıza gelen, telefon ile arayan tüm vatandaşlarımıza duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederiz. Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e atılan bu yumruk milletimize atılmıştır. Atılan bu yumruğun hesabını milletimiz asla unutmayacaktır.”

Toplanan kalabalık, dün yaşamını yitiren Trabzonlu gazeteci Cevat Kol için de dua etti.

Trabzon Merkez Ortahisar Belediye Meclisi, AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık’ı kınadı

Ortahisar Belediye Meclisi, Bursa Milletvekili Zafer Işık’ı kınadı

Trabzon Ortahisar Belediyesi meclisi Aralık ayı toplantıları bugün yapılan 3. bileşimle devam etti. Toplantıyı Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç yönetti.

Toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen maddeler görüşüldü. 

Meclisin başında gündem dışı söz alan İYİ Partili Meclis Üyesi Burhan Bekar, TBMM’de yumruklu saldırıya uğrayan İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs ile ilgili konuşurken saldırının da meclis tarafından kınanmasını istedi. 

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’te, meclis olarak durumu kınadıklarını ve saldırıyı yapan Bursa Milletvekili Zafer Işık’ın da özür dilemesi gerektiğini belirtti. 

“DURUMU KINIYORUZ MECLİSİNDE KINAMASI BEKLİYORUZ”

Konuşmasında ilk olarak Trabzon Milletvekili Örs’ün TBMM’de Plan ve Bütçe görüşmeleri esnasında saldırıya uğradığını hatırlatan Başkan Genç, “Dün TBMM’de kötü bir hadise oldu. Bu hadisede milletvekilimiz Hüseyin Örs’e bir saldırı oldu. Hocamızın daha önceden kalp pili takılmıştı. Bu saldırı sonucu kalbi durmuştu. 5 dakika daha gecikmiş olsaydı kurtulma şansı yoktu. Doktor olan başka bir vekilimizin durumu fark etmesi üzerine müdahale yapılmıştır. Ölümden dönmüştür. Gece yoğun bakımda kalmış, bu sabah ise servise çıkarılmıştır. Vekilimiz mecliste en çok konuşan ve Trabzon’un sorunları dile getiren vekilimizdir. Kendisi kibar ve naif bir insandır. Saldırıyı gerçekleştiren milletvekili özür dilemek yerine, bunun mecliste normal olduğunu ve mecliste yaşanabileceğini söylemiş ve özür dilemeyeceğini ifade etmiştir. Bu durumu kınıyoruz. Fikirler başka bir fikir ile bastırılır. Kaba kuvvet ile bastırılmaz. Biz bu konuyu kınıyoruz ve meclisimizdin de kınaması bekliyoruz.” diye konuştu.

“KINIYORUZ VE ÖZÜR BEKLİYORUZ”

Milletvekili Hüseyin Örs hayati tehlikeyi atlattı!

Başkan Ahmet Metin Genç, Hüseyin Örs’ün durumunu akşamdan bu yana takip ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı: 

“Dün maalesef TBMM’de çok üzücü bir hadise yaşanmıştır. Bizim de bunu kabul etmemiz ve kabullenmemiz mümkün değildir. Burhan beyin de ifade ettiği gibi orada fikirlerin çarpışması ve milli iradenin öyle tecelli etmesi doğal olandır. Bende başından bu yana vekilimizin durumunu takip ettim. Şu an durumu iyi. Bizim de çok sevdiğimiz birisi. Sadece iyi dileklerle kalmıyoruz. Amasız, fakatsız, bu olay nezdinde, mecliste yaşanan bu tarz olayları kınıyoruz. Bir daha da tekerrür etmemesini temenni ediyoruz. Milletvekilimizin özür dilemeyeceği beyan etmemesi çok yanlış bir durumdur. Böyle bir durumda özür dilenmesi gerekiyor, biz de özür dilemesini de bekliyoruz. “

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
SALDIRGAN VEKİL, TRABZON’DA PROTESTO EDİLDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!