A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

“Topkapı Sarayı’nın restorasyonu risk teşkil ediyor”

Topkapı Sarayı'nın restorasyon çalışmalarını inceleyen Mimarlar Odası Büyükkent Şube Başkanı Köymen, konuyla alakalı olarak çalışmaların kontrollü bir şekilde ilerlemediğini söyledi.

Topkapı Sarayı’nın restorasyon çalışmalarını inceleyen Mimarlar Odası Büyükkent Şube Başkanı Köymen, konuyla alakalı olarak çalışmaların kontrollü bir şekilde ilerlemediğini söyledi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı Esin Köymen, Topkapı Sarayı’ndaki restorasyon çalışmaları ile ilgili endişeli olduklarını vurguladı.

2019 yılında Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na devredilen Topkapı Sarayı’nda, devrin ardından restorasyon çalışmaları başlamıştı. Mimarlar Odası Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen, restorasyon çalışmalarını gözlemlemek adına Topkapı Sarayı’na gitti. Çalışmaların gidişatı hakkında kamuoyu bilgilendirilmesi yapılmadığını vurgulayan Köymen, aynı zamanda çalışmaların çok hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi. Köymen, “Bu kadar hızlı yapılan çalışmalar bizim için risklidir” dedi.

Topkapı Sarayı, Milli Saraylar İdaresi’ne Aniden Devredildi

Topkapı Sarayı’nın ani bir şekilde Cumhurbaşkanlığı ve Milli Saraylar İdaresi’ne devredildiğini belirten Köymen, belediyelerin ve koruma kurulunun alınan kararları bilmediğini söyledi. Esin Köymen, kubbelerde çatlakların olduğunu, şantiyenin başında kontrol ekiplerinin de bulunmadığını söylerken, bu kadar hızlı biçimde ilerleyen çalışmaların risk teşkil ettiğini vurguladı.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler