“Topkapı Sarayı’nın restorasyonu risk teşkil ediyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Topkapı Sarayı’nın restorasyon çalışmalarını inceleyen Mimarlar Odası Büyükkent Şube Başkanı Köymen, konuyla alakalı olarak çalışmaların kontrollü bir şekilde ilerlemediğini söyledi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi Başkanı Esin Köymen, Topkapı Sarayı’ndaki restorasyon çalışmaları ile ilgili endişeli olduklarını vurguladı.

2019 yılında Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na devredilen Topkapı Sarayı’nda, devrin ardından restorasyon çalışmaları başlamıştı. Mimarlar Odası Büyükkent Şube Başkanı Esin Köymen, restorasyon çalışmalarını gözlemlemek adına Topkapı Sarayı’na gitti. Çalışmaların gidişatı hakkında kamuoyu bilgilendirilmesi yapılmadığını vurgulayan Köymen, aynı zamanda çalışmaların çok hızlı bir şekilde ilerlediğini söyledi. Köymen, “Bu kadar hızlı yapılan çalışmalar bizim için risklidir” dedi.

Topkapı Sarayı, Milli Saraylar İdaresi’ne Aniden Devredildi

Topkapı Sarayı’nın ani bir şekilde Cumhurbaşkanlığı ve Milli Saraylar İdaresi’ne devredildiğini belirten Köymen, belediyelerin ve koruma kurulunun alınan kararları bilmediğini söyledi. Esin Köymen, kubbelerde çatlakların olduğunu, şantiyenin başında kontrol ekiplerinin de bulunmadığını söylerken, bu kadar hızlı biçimde ilerleyen çalışmaların risk teşkil ettiğini vurguladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Topkapı Sarayı’nın restorasyonu risk teşkil ediyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!