A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Trabzon Eğitim-Sen Şube Başkanı, Vira Trabzon’a konuştu

Trabzon Eğitim-Sen Şube Başkanı Engin Nur, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze sınav dayatması hakkında Vira Trabzon‘a konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yüz yüze sınav uygulamasını doğru bulmadıklarını belirten Nur, “Umarız Milli Eğitim Bakanlığı bu haklı talepleri duyar ve sınavları iptal edip öğrenci, öğretmen, veli ve diğer eğitim emekçilerin sağlık haklarını riske atmaz” dedi.

Trabzon Eğitim-Sen Şube Başkanı Engin Nur’un Vira Trabzon’a yaptığı açıklamada şunlar yer aldı:

“Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı’nın, ilkokullar hariç orta okullar ve tüm liseler için  aldığı yüz yüze sınav uygulaması kararını doğru bulmuyoruz. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve diğer eğitim emekçilerinin sağlık hakları tehlikeye atılamaz. Eğitimin telafisi mümkün ama sağlığın mümkün değildir. Öğrencilerimizin başarılarını süreç içerisinde ölçmek ve değerlendirmek mümkün ama ortaya çıkabilecek ölümcül salgının yaratacağı mağduriyeti gidermek mümkün değildir.  Eğitim -Sen olarak ülkemiz genelinde başlattığımız yüz yüze sınavlar iptal edilsin kampanyamız devam ediyor. Ayrıca Sendika olarak İdari Mahkemeye yürütmenin durdurulması için baş vurduk. Umarız Milli Eğitim Bakanlığı bu haklı talepleri duyar ve sınavları iptal edip öğrenci, öğretmen, veli ve diğer eğitim emekçilerin sağlık haklarını riske atmaz.”

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler