A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemTrabzonspor Eski Yöneticisi Engin Kalafatoğlu Vefat Etti

Trabzonspor Eski Yöneticisi Engin Kalafatoğlu Vefat Etti

Trabzonspor eski yöneticisi Divan Kurulu üyesi Engin Kalafatoğlu hayatını kaybetti.

Turizm sektöründe önde gelen isimlerinden olana Alaçatı Beach Resort’un sahibi Engin Kalafatoğlu, akşam saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonucu İstanbul’da hayatını kaybetti. 

Kalafatoğlu’nun dişçide gördüğü morfin tedavisi sonrasında kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

Engin Kalafatoğlu’nun cenazesi 18 Haziran Cuma günü saat 15.00’de Sürmene İlçesi Balıklı Mahallesi Merkez Camii’nde kılınacak namazın ardından aile kabristanlığına defnedilecek.

Trabzonspor Kalafatoğlu’nun vefatı nedeniyle taziye mesajı yayınladı. İnternet sitesi aracılığıyla yayınlanan mesajda şu ifadeler kullanıldı:

“Eski Yöneticimiz ve Divan Üyemiz Engin Kalafatoğlu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Kalafatoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve camiamıza başsağlığı diliyoruz.”

Engin Kalafatoğlu Kimdir?

1953 Trabzon Ganita doğumlu Engin Kalafatoğlu, Yavuz Selim ilköğretim okulundan ve Trabzon Lisesi’nden mezun olduktan sonra Yüksek öğrenimini tamamlamak için İngiltere’ye taşınmıştır. Kalafatoğlu,1970’li yıllarda, Trabzon’da TRANSİT nakliyesinin yeniden hayat bulmasında öncü olan, Transhoron Şirketleri ‘nin sahibi Nazmi Ali Kalafatoğlu’nun oğludur.

Alaçatı Beach Resortu kurarak Alaçatıyı Alaçatı yapan ve Türkiyede Wınd Sörf sporunun yaygınlaşmasında öncü isim olarak kabul edilen Kalafatoğlu, 13 yıldır Yelken Federasyonu üyesiydi. Son bir yıldır ise Federasyonun asbaşkanlık görevini yürütmekteydi.

Kalafatoğlu ayıca 1996 yılında Mehmet Ali Yılmaz başkanlığındaki Trabzonspor yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştu. 3 Temmuz şike sürecinde verdiği mücadeleyle Trabzonspor camiasında takdir gören isimlerden biri olan Engin Kalafatoğlu, Nilgün Kalafatoğlu ile evlidir bu evlilikten ikiz erkek evlat sahibidir.

Vira Trabzon Haber ekibi olarak Kalaftoğlu’na Allah’tan rahmet sevenlerine başsağlığı diliyoruz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki