Türker Ertürk’ün de aralarında bulunduğu 7 emekli amiral gözaltına alındı

D7B62751-A6F2-4592-BCF3-4A2B0E2C4395
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli amiraller polis baskınıyla gözaltına alındı. Bildiri yayınlayan emekli amiraller bu sabah saatlerinde polis baskını düzenlenerek göz altına alındı.

Vira Trabzon Haber köşe yazarlarından Trabzonlu Amiral Türker Ertürk de bu sabah evinde gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre avukatını aramasına müsaade edilmedi.

Bildiri yayınlayan 103 emekli amiralin evine polis baskın yaptı. Kadir Sağdıç, Cem Gürdeniz, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Türker Ertürk, Mustafa Özbey ve Ergun Mengi gözaltına alındı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında Cem Gürdeniz, Mustafa Özbey ve Kadir Sağdıç’ın da bulunduğu montrö bildirisinde imzası olan 10 emekli amiralle ilgili gözaltı kararı aldı. Evlerinde arama başlatıldı.

Emekli Amiral Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan “Az önce sabah 6:30 da polisler evimize baskın yaparak Cem’i gözaltına aldılar” mesajı paylaştı.

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ın aktardığına göre, emekli amirallerden Kadir Sağdıç, Cem Gürdeniz ve Atilla Kezek’in gözaltına alındığı öğrenildi. Ergun Mengi de gözaltına alınan emekli amiraller arasında.

İmzacılardan Türker Ertürk’ün de gözaltına alındığı öğrenildi. 

Gözaltına alınan isimlerden en yüksek rütbeli olan Koramiral Kadir Sağdıç, Güney Deniz Saha Komutanı’ydı. Balyoz Davası’ndan 3 yıl 4 ay hapis yatmıştı. 

Tümamiral Türker Ertürk ise Deniz Harp Okulu Komutanı’ydı. Balyoz davasından 4.5 yıl hapis yattı. 

Emekli Koramiral Atilla Kezek ise 2013’te kumpas davalarına tepki olarak Deniz Kuvvetler Kurmay Başkanlığından istifa ederek emekli olmuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir