A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Türkiye, İhtiyaç Sahibi Ülkelere Yardım Edecek!

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile TMO'nun temin edeceği bakliyat, ihtiyaç sahibi ülkelere Türk Kızılay ve AFAD tarafından dağıtılacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile TMO’nun temin edeceği bakliyat, ihtiyaç sahibi ülkelere Türk Kızılay ve AFAD tarafından dağıtılacak.

Türkiye, başta Suriye olmak üzere toplam 110 bin ton un ve bakliyatı yardım bekleyen ülkelere gönderecek. Suriye’de yaşayan sivil halk ve ihtiyaç sahibi diğer ülkelere 10 bin tona kadar yeşil mercimek ve nohut, 100 bin ton da ekmeklik buğday karşılığı un TMO Genel Müdürlüğü tarafından temin edilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Bütçesinden Karşılanacak

TMO’nun temin edeceği ürünler, Türk Kızılay ve AFAD’a teslim edilecek. Nakliye ve dağıtım bedelinin AFAD ödeneklerinden temin edileceği belirtilen ürünlerin maliyeti, görevlendirme bedeli adı altında Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

Karar, 1 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

İlk Yerli Aşı Hazır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, erişkin tipi Tetanos-Difteri aşısının tamamlandığını duyurarak, "Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız kullanıma hazır" açıklamasını yaptı.

Diego Armando Maradona Hayatını Kaybetti

Dünya futbolunun efsanelerinden Diego Armando Maradona, hayatını kaybetti. İlk olarak Arjantin medyasından Clarin'in verdiği haber, Marca, The Sun...

Aydın Valisi Aksoy’un Acı Günü

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'un babası Seyfettin Arslan Aksoy,bugün memleketi Trabzon'un Köprübaşı ilçesinde toprağa verildi...