A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem'Türklerin güvenliği tehlikede'

‘Türklerin güvenliği tehlikede’

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykot uygulamasının yanı sıra Türk vatandaşlarının can ve mal güvenliğinin de tehlikede olduğuna dikkat çekti.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan’da Türk mallarına boykot uygulamasının yanı sıra Türk vatandaşlarının can ve mal güvenliğinin de tehlikede olduğuna dikkat çekti.

Dışişleri Bakanlığı’nı hareket etmeye çağıran Topal, Meclis Genel Kurulu’nda konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

“Arabistan’daki vatandaşların çalışma özgürlükleri tehdit altında”

Senelik 3 milyar dolarlık ihracat pazarının olduğu Suudi Arabistan’da Ekim ayı başından bu yana süren Türk malı boykot uygulamasının sürdüğünü belirten milletvekili şu ifadeleri kullandı:

“Suudi prensleri kampanyaya katılarak tanıtım filmleri dahi çekmektedirler. Suudi Arabistan’da çoğunluğu Hataylı hemşerilerimiz olmak üzere çok sayıda işçimiz ve çok sayıda iş yeri sahibi vatandaşımız da bulunmaktadır. Geldiğimiz noktada vatandaşlarının çalışma özgürlükleri tehdit altında olmakla birlikte, can ve mal güvenlikleri de büyük oranda tehlikeye girmiştir.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na seslenen Topal, Suudi Arabistan’daki vatandaşların güvenliği ile ilgili önlem alınması gerektiğini vurgulayarak konunun derhal çözüme kavuşturulması gerekliliğini ortaya koydu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki