A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

‘Türklerin güvenliği tehlikede’

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan'da Türk mallarına boykot uygulamasının yanı sıra Türk vatandaşlarının can ve mal güvenliğinin de tehlikede olduğuna dikkat çekti.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan’da Türk mallarına boykot uygulamasının yanı sıra Türk vatandaşlarının can ve mal güvenliğinin de tehlikede olduğuna dikkat çekti.

Dışişleri Bakanlığı’nı hareket etmeye çağıran Topal, Meclis Genel Kurulu’nda konuyla ilgili açıklamalar yaptı.

“Arabistan’daki vatandaşların çalışma özgürlükleri tehdit altında”

Senelik 3 milyar dolarlık ihracat pazarının olduğu Suudi Arabistan’da Ekim ayı başından bu yana süren Türk malı boykot uygulamasının sürdüğünü belirten milletvekili şu ifadeleri kullandı:

“Suudi prensleri kampanyaya katılarak tanıtım filmleri dahi çekmektedirler. Suudi Arabistan’da çoğunluğu Hataylı hemşerilerimiz olmak üzere çok sayıda işçimiz ve çok sayıda iş yeri sahibi vatandaşımız da bulunmaktadır. Geldiğimiz noktada vatandaşlarının çalışma özgürlükleri tehdit altında olmakla birlikte, can ve mal güvenlikleri de büyük oranda tehlikeye girmiştir.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na seslenen Topal, Suudi Arabistan’daki vatandaşların güvenliği ile ilgili önlem alınması gerektiğini vurgulayarak konunun derhal çözüme kavuşturulması gerekliliğini ortaya koydu.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

İmamoğlu’ndan Şile’ye Müjde

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Şile‘de bir dizi incelemelerde bulundu.

İlk Yerli Aşı Hazır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, erişkin tipi Tetanos-Difteri aşısının tamamlandığını duyurarak, "Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız kullanıma hazır" açıklamasını yaptı.

Aydın Valisi Aksoy’un Acı Günü

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'un babası Seyfettin Arslan Aksoy,bugün memleketi Trabzon'un Köprübaşı ilçesinde toprağa verildi...