“YAPILAN İŞ ÇÖZÜM DEĞİL,ADETA ÇÖZÜMSÜZLÜK OLMUŞ”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Akçaabat’ta kapatılan Haçkalı Baba kavşağı nedeniyle yaşanan trafik sorununu yerinde inceleyerek yetkililere çağrıda bulundu…

Snapshot 3

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Akçaabat’ta kapatılan Haçkalı Baba kavşağı nedeniyle yaşanan trafik sorununu yerinde inceledi. Kaya, “Öyle bir çözüm üretmişler ki tam bir garabet. Her gün trafik kazalarının yaşandığı, esnafı ve vatandaşları perişan eden garip bir düzenleme olmuş. Trafik belki orada değil ama az ilerde ve az geride yığılmaya devam ediyor. Yapılan işçözüm değil, adeta çözümsüzlük olmuş” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ve parti yöneticileri ile birlikte Haçkalı Baba Devlet Hastanesi kavşağının kapatılmasından mağduriyet yaşadığı belirtilen Yaylacık Mahallesi esnafını ziyaret etti.

akcaabat2

“HAÇKALI BABA KAVŞAĞINDAKİ DÜZENLEME TAM BİR GARABET”

Ahmet Kaya, Haçkalı Baba Devlet Hastanesi kavşağının 6-7 ay önce trafiği rahatlatmak amacıyla kapatıldığını fakat yerine akılcı bir çözüm üretilmediğini belirterek, şunları söyledi:

“Trabzon’dan gelip Düzköy’e gitmek isteyen vatandaşlarımız orayı kullanamaz oldular. Ayrıca, Düzköy yolundan gelenlerin Akçaabat’a dönüşü için geçici bir düzenleme yapmışlar. Öyle bir çözüm üretmişler ki tam bir garabet. Her gün trafik kazalarının yaşandığı, esnafı ve vatandaşları perişan eden garip bir düzenleme olmuş. Trafik belki orada değil ama az ilerde ve az geride yığılmaya devam ediyor. Yapılan iş çözüm değil, adeta çözümsüzlük olmuş.”

“ESNAFIN DAYANACAK GÜCÜ KALMADI”

Haçkalı Baba kavşağının kapatılmasıyla Düzköy yolu üzerindeki birçok esnafın siftah yapamaz hale geldiğine dikkat çeken Kaya, “Esnafımızı ziyaret ettik. Hepsi feryat ediyor, işleri bitme noktasına gelmiş. İktidar partisi milletvekilleri ‘Biraz sabredin, yılbaşına kadar bu meseleyi çözeceğiz’ diyerek esnafımıza söz vermişler. Yılbaşı geçti, ocak ayı geçti, şubat ayı geçti, yapılan bir şey yok, esnafın dayanacak gücü kalmadı” dedi.

akcaabat4

“YOLU UZATTILAR”

Kavşağın kapatılmasını ve araçların Akçaabat yönüne dönüşü için yapılan yol düzenlemesini eleştiren Ahmet Kaya, “Bir yan yol yapmışlar. Düzköy’den gelip Akçaabat yönüne gitmek isteyen araçlar bu yolu kullanmak zorunda kalıyor. Ama çok tehlikeli, burada hemen her gün kazalar oluyor. Trabzon yönünden gelip Düzköy yoluna dönmek isteyenler Akçaabat’a gidip oradan geri dönüyor. Bu, sürücüler için yolun en az 5-6 kilometre uzaması demek. Yakıt fiyatlarına hemen her gün zam geliyor. Benzin, motorin 20 lirayı aştı. Bu pahalılıkla, bu akılsızlığın her bir sürücümüze maliyeti her seferde en az 10 lirayı buluyor. Yazık değil mi?” dedi.

Haçkalı Baba kavşağının olduğu yere daha önce dal-çık projesi yapılmasının gündeme geldiğini belirten Kaya, “İktidarın Vatandaşa vaadi bir dal-çık projesiydi. Uzun bir zaman önce etüt çalışması yapıldığı, projeler hazırlandığı, hatta parasının da ayrıldığı söylendi. Ama o günden bugüne hiçbir adım atılmadı. Verilen söz neden tutulmadı? Verilen söz tutulmadığı için Mağduriyet devam ediyor. Özellikle esnaflarımız perişan” dedi.

akcaabat1

“SIKINTIYI YERİNDE GÖRÜN VE BİR AN ÖNCE ÇÖZÜN”

Kaya, iktidar partisi milletvekillerine ve yetkililere çağrıda bulunarak, “Gelin bu kavşaktaki sıkıntıyı yerinde inceleyin. Esnaflarımızı ziyaret edin ve yaşadıkları mağduriyeti bir görün. Trafik kazalarında Canlarımız gitmeden, daha fazla maddi kayıplar yaşanmadan bu meseleyi bir an önce çözün. Yetti artık!” dedi.

CHP Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Bak ise şunları söyledi:

“Yaylacık Mahallesi esnafımız kavşağın kapatılmasından sonra işlerinin çok büyük oranda düştüğünü söyledi. 10 işçi çalıştıran 20 işçi çalıştıran işyerleri çalışan sayısını 3-5 işçiye kadar düşürmek zorunda kalmış. Artık para kazanamadıklarını, işlerinin bitme noktasına geldiğini söylediler. Burada gerçekten çok ciddi bir sorun var. Burada her gün kazalar yaşanıyor, insanlarımız perişan oluyor. Bu insanların sesini duyun, esnafın esini duyun. Akçaabat bu kadar çileyi çekmek zorunda değil. Bir an önce yetkilileri göreve davet ediyoruz. Bunun takibini yapmaya devam edeceğiz.”

Kaynak:Haber Kaynağı

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“YAPILAN İŞ ÇÖZÜM DEĞİL,ADETA ÇÖZÜMSÜZLÜK OLMUŞ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!