A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa kararını açıklayan Berat Albayrak'ın ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan yeni Bakan olarak atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa kararını açıklayan Berat Albayrak’ın ardından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan yeni Bakan olarak atandı.

İstifası sosyal medya paylaşımının 26 saat sonrasında açıklanan Berat Albayrak’ın yerine Hazine ve Maliye Bakanlığına Lütfi Elvan’ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Vekillikten İstifa Etmesi Gerekecek

Daha önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, 64. Hükûmette Başbakan Yardımcısı, 65. Hükûmet ise Kalkınma Bakanı olarak görev yapan Elvan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyordu. Elvan’ın bakanlığa atanması ile birlikte, Mersin Milletvekilliğinden istifası gerekiyor.   

Lütfi Elvan Kimdir?

1962 yılında Ermenek’te doğan Lütfi Elvan, İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesini bitirdi. İngiltere’de Leeds Üniversitesinde Maden ve Yöneylem Araştırması alanında, ABD’de Delaware Üniversitesinde Ekonomi alanında yüksek lisans yapan Elvan, çeşitli kamu kurumlarında uzmanlık, daire başkanlığı ve müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulundu. Organisation for Economic Co-operation and Development Kırsal Kalkınma Grubu Başkan Yardımcısı, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Müzakere İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyesi olarak görev yaptı. 

Elvan, 23 ve 24. Dönemde Karaman, 25. Dönemde Antalya ve 26. Dönemde Mersin Milletvekili seçildi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler