A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitimin Detaylarını Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar için başlayacak olan yüz yüze eğitimin detaylarını canlı yayında açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2, 3, 4, 8 ve 12. sınıflar için başlayacak olan yüz yüze eğitimin detaylarını canlı yayında açıkladı.

Bakan Selçuk, konuşmasına “Yüz yüze eğitimdeki ilk aşamada süreci planladığımız şekilde yönettiğimiz, iyi sonuçlar aldığımız için ikinci aşmaya geçmeye hazırız. Yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. 12 Ekim itibariyle yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz için yüz yüze ve uzaktan eğitimin birlikte yürütüleceği bir planlama yaptık.” diyerek başladı.

Okula Gönderme Zorunluluğu Yok

Pandemi gölgesinde gerçekleşecek yüz yüze eğitim ile ilgili olarak konuşan Selçuk, yüz yüze eğitim kapsamında isteyen velilerin çocuklarını okullara göndereceklerini, devam zorunluluğunun olmayacağını belirtti. Bakan, aynı zamanda sınıf mevcutlarının azaltılacağını, ders sürelerinin de kısalacağını açıkladı.

Köy okullarında da yüz yüze eğitim sürecinin başlayacağını belirten Bakan, açılışın ardından İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun görüşlerine göre okulların açılması veya kapanmasına yönelik adımlar atılabileceğini belirtti.

500 Tablet Desteği

EBA ile ilgili de konuşan Selçuk, “Uzaktan eğitimin ana mecrası EBA’da tüm yayınlarımız günde üç kez tekrar ediliyor. Sorumlu oldukları içerikleri tekrar tekrar izleyebilirler. EBA’da ders anlatımları canlı sınıf uygulamaları öğrencilerimizin hizmetinde olmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Yüz yüze eğitim kapsamında haftada iki gün okula gidileceğini söyleyen Bakan, ihtiyaç sahibi öğrencilerin belirli kriterlere göre belirlendiğini, 500 adet tabletin bu kriterlere bağlı olarak dağıtılacağını da açıkladı.

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler