ADD Samsun şubesi : Zafer, Atatürkçü düşüncenin olacaktır!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun şubesi 24 Ocak Adalet ve Demokrasi haftasına ilişkin olarak bir açıklama yayınladı. Açıklamada şu ifadeler yer verildi :

”1950’lerden bu yana çoğunlukla Mustafa Kemal’e diş bileyenlerce yönetilen ülkemizde, bugünleri öngören ve bunu yüreklice dile getirip mücadele eden öncülerin katledilmeleri; toplumun bilinçlenmesini engellemeye, toplumsal duyarlılığı köreltmeye, tepki verme yetisini, mücadele kararlılığını yok etmeye yönelik planlı bir saldırıydı. Aslında geleceğimize yapılan bu saldırıları, sadece terör veya siyasi cinayet olarak nitelemek, olan biteni kavramaya yetmeyecektir.

31 Ocak 1990’da Kurucu Başkanımız Prof. Dr. Muammer Aksoy’un katledilmesiyle başlayan, sistematik bir şekilde sürdürülen aydın kıyımı; aslında bir “meydanı boşaltma” operasyonuydu ve gelecekte ülkemizde sahnelenecek oyunların da habercisiydi.

Katledilenlere bakıldığında bu karanlık güçlerin ne kadar seçici davrandığı görülecektir. Cinayetler sadece ses getirmek için işlenmemiştir. Amaç; kamuoyu oluşturma gücü çok yüksek olan yurtseverleri, devrimcileri susturmaktı.

Tek kişinin yönettiği, TBMM’nin itibarsızlaştırıldığı, hesap sorulamayan, sorgulanamayan bir iktidar için engeller, bu cinayetlerle kaldırıldı…

Cumhuriyetimiz yüzüncü yaşına gelirken, ona yakışmayacak şekilde, tek kişinin hâkimiyetinde, demokrasiden uzak, haktan, adaletten yoksun bir Türkiye’de yaşıyoruz. 

Ülkeyi yöneten iktidar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni şahsi malı gibi kullanıyor.

Atatürk’ün “Gençliğe Sesleniş” indeki tüm koşullar, bizzat iktidar eliyle tamamlanmış durumda…

”Ben Atatürkçüyüm,Ben Cumhuriyetçiyim, Ben Laikim, Ben Antiemperyalistim, ben özgürlükçüyüm, ben bağımsız Türkiyeden yanayım” diyen ve Haince katledilen Uğur Mumcu ve devrim şehitlerimizi unutmadık, Unutturmayacağız!

24 Ocak 2021 Pazar günü pandemi nedeni ile sokağa çıkma yasağı olduğu için

25 Ocak 2021 Pazartesi Günü Saat:12.30 da Samsun Uğur Mumcu Parkında 

Yüreğinde Cumhuriyete sadakat, zihninde Atatürkçülük, kalbinde yurtseverlik olan biz Atatürk Devrimcileri, ADD Samsun Şubesi öncülüğünde demokratik kitle örgütleri, siyasi partiler, sendikalar ve odalar bir araya geleceğiz…

Uğur Mumcu’nun şahsında tüm demokrasi şehitlerimizi anacağız.

Faşist sultanın karşısında eğilmeden bükülmeden dimdik duranlar, namuslu kalanlar, dinlenmemek üzere yola çıkanlar, bu savaşın mutlak galibi olacaklardır.

Devrim ve Demokrasi şehitlerimiz boşuna ölmediler. Canlarıyla ektikleri, kanlarıyla suladıkları tohumlar yeniden yeşeriyor.

Zafer, Atatürk Cumhuriyeti’nin, Atatürk Devrimi’nin, Atatürkçü Düşüncenin olacaktır!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ADD Samsun şubesi : Zafer, Atatürkçü düşüncenin olacaktır!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!