ADD Samsun’dan Özlem Zengin’e Cevap !

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şubesi, AKP Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin’in açıklamalarına yanıt olarak bir açıklama yayınladı. Şube Başkanı Işık Özkefeli imzası taşıyan açıklamada şu ifadeler yer verildi :

”AKP Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e Uşak’ta cezaevinde kadınların çıplak şekilde aranmasına dair söylediği sözlere cevabımızdır:

Üstüne basa basa AKP Grup Başkan Vekili ve bir Avukat olduğunu söyleyen Sayın Kadın Vekil Zengin, bir kadının ”Onurlu ya da Onursuz” olmasının karar yeri hiçbir zaman siz değilsiniz ve asla da olamazsınız. Böyle ayrıştırıcı bir dille yaptığınız konuşma gerçekten çok utanç vericidir. 

Vekil ya da Avukat bir kadının; ”Çıplak arama üzerinden” tacize uğrayan ve utandığı için söyleyemeyen kadınları ”Onursuz” diye nitelendirmesi AKP döneminin nefret ve şiddet dilinin, eril şiddetin başka bir yansımasıdır. Ama bunun bir kadın tarafından söyleniyor olması gerçekten utanç vericidir.

Toplum da kadınlarımız hala uğradığı şiddeti ne en yakınına ne de güvenlik güçlerine ifade etmeye çekinip utanırken, bu çekinceyi onursuzluk olarak nitelendiren bir kadını şiddetle lanetliyoruz.

Türk kadının onuru şanlı tarihinde ve mücadelesindedir ve her kadın çok onurludur.

Özlem Zengin’in şöyle bir geçmiş söylemlerine baktığımızda; Kadınların seçme seçilme hakkına ilişkin “Eğer Türkiye’de bu hakkın gerçek manada kullanılmasından bahsediyorsak, bunu hayata geçiren parti AK Parti’dir ve bunun da öncüsü Sayın Cumhurbaşkanımızdır” dediğini, bir cinayetin kadın cinayeti olup olmadığının belirlenmesinin “zor” olduğunu söylediğini görüyoruz. Bu söylemlerden de anladığımız gibi Cumhuriyet tarihini ve kadın mücadelesini reddediş olduğunu çok net görüyoruz.

Kendi başörtüsünü 20 yıl önce Avukatlık yemini ederken çıkardığı için başını kaldıramadığını söyleyen Sayın Zengin’in bizler Onuruna ve inancına sonuna kadar saygı duyuyoruz.

Bugün Kadına Şiddetin durmadığı Ülkemizde, bir kadın eliyle şiddete maruz kalmak hepimizi derinden yaralamıştır.

Bu zihniyet kadını ve  erkeği ile Cumhuriyete ve Devrimlere düşman, ortaçağ karanlığının tam adıdır.
Lanetliyor ve kınıyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ADD Samsun’dan Özlem Zengin’e Cevap !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!