A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

EkonomiAKP’den fındık tekeli İtalyan Ferrero’ya büyük destek

AKP’den fındık tekeli İtalyan Ferrero’ya büyük destek

Türkiye fındığının tekeli İtalyan Ferrero’ya teşvik, gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası getiriliyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kasım 2020 dönemi yatırım teşvik belgesi listesi Resmi Gazete’de yayımlandı. Listede yabancı sermaye olarak teşvik alan şirketler arasında ise İtalyan Ferrero dikkat çekti. 667 milyon TL olarak belirlenen teşvikler Gümrük Vergisi muafiyeti ve KDV istisnası aldı.

 Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı teşvik listesinde yerli ve yabancı 1009 şirkete verilen destekler yer aldı. Yabancı sermaye olarak teşvik alan şirketler arasında ise İtalyan Ferrero dikkat çekti.

ANKA’da yer alan habere göre, iki yabancı sermayeli şirket Düzce’de fındık fabrikası kurmak için teşvik alırken Aselsan’a 229 milyon TL teşvik verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, kasım ayında 1009 yatırım teşvik belgesi düzenledi. Bakanlığın, Kasım 2020 dönemi yatırım teşvik belgesi listesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yabancı sermaye olarak teşvik alan şirketler arasında ise İtalyan Ferrero dikkat çekti. 2014’te Oltan Fındık adlı şirketi satın alarak fındık piyasasında en büyük oyuncu olan İtalyan Ferrero Fındık’a da Düzce’de kuracağı yeni tesis için teşvik verildi.

667 milyon TL olarak belirlenen teşvikler şirket Gümrük Vergisi muafiyeti ve KDV istisnası aldı. Öte yandan yabancı sermaye olarak kayıtlarda yer alan Son Yüksel Fındık Gıda Sanayi ve Limited Şirketi de Düzce’de kuracağı yeni tesis için 108 milyon TL teşvik aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki