A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

AKP’li Başkan Tartışma Sonrası Çay Ocağı Sahibini Vurdu

Giresun'un Bulancak ilçesindeki AKP'li belediye başkanı Recep Yakar, dün akşam site otoparkında tartıştığı çay ocağı sahibi Armağan Kuru'yu vurdu.

Giresun’un Bulancak ilçesindeki AKP’li belediye başkanı Recep Yakar, dün akşam site otoparkında tartıştığı çay ocağı sahibi Armağan Kuru’yu vurdu.

Kent merkezinde çay ocağı bulunan Armağan Kuru, iddialara göre zabıtalar tarafından kapatılan iş yeri ile ilgili konuşmak üzere Başkan Recep Yakar’ın oturduğu yere gitti. Otoparkta belediye başkanı ile konuşurken çıkan gerginlik üzerine, Başkan Yakar ruhsatlı silahı ile ateş etti. Patlayan silah sonucunda çay ocağı sahibi Armağan Kuru ayaklarına isabet eden kurşunlarla yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Belediye Başkanı İfade Verdi

Olayın ardından ifade veren Yakar, konuyla ilgili olarak “Eşim ve çocuklarımla birlikte eve döndük. Aracı park etmek için sitenin otoparkına girdim. Eşim ile 5 yaşındaki çocuğum asansöre bindi. Bu sırada iki kişi geldi. Bana, ‘Sen bizim ekmek yediğimiz çay ocağını zabıtalarınla kapattırdın, ekmeğimizle oynadın’ diyerek küfür ve tehdit etmeye başladı. Ben polisi aradım. Ancak şahıslar üzerime yürümeye başlayınca kendimi korumak için ruhsatlı silahımı çekerek korkutmak amacıyla yere doğru ateş ettim. Yerden seken kurşun saldırganlardan birinin ayağına isabet etmiş” dedi.

“Tüm olay kamera kayıtlarında mevcut”

Olayın ardından yaralı Armağan Kuru, tedavi gördüğü Bulancak Devlet Hastanesi’nde konuyla ilgili olarak belediye başkanının ekmeğiyle oynadığını, kendisine temas bile etmediğini, konuşmanın ardından arkasını dönüp giderken başkan Yakar’ın kendisine 6 el ateş ettiğini ve 4 kurşunun bacaklarına isabet ettiğini belirtti. Kuru, tüm olayın kamera kayıtlarında da mevcut olduğunu dile getirdi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken, olayda yaralanan Armağan Kuru Giresun Devlet Hastanesine sevk edilerek sol bacağından ameliyata alındı. Kuru’nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler