A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Azerbaycan ve Ermenistan Arasında ‘İnsani ateşkes’ Kararı

Azerbaycan ve Ermenistan, bugün saat 08.00'dan itibaren geçerli olmak üzere 'geçici insani ateşkes' konusunda fikir birliğine vardı.

Azerbaycan ve Ermenistan, bugün saat 08.00’dan itibaren geçerli olmak üzere ‘geçici insani ateşkes’ konusunda fikir birliğine vardı.

Azerbaycan ve Ermenistan’ın ateşkes anlaşmasına varmasını ABD Dışişleri Bakanlığı yazılı olarak açıkladı. İki ülkenin Dışişleri Bakanları, 29 Ekim tarihinde Cenevre’de görüşecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şu sözler sarf edildi:

“Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, 24 Ekim 2020’de Dışişleri Bakan Yardımcısı Stephen E. Biegun ile bir araya gelerek, ülkelerinin 10 Ekim’de Moskova’da kararlaştırılan insani ateşkesi uygulama ve buna uyma konusundaki kararlılığını yineledi.

* İnsani ateşkes 26 Ekim 2020’de yerel saatle 08:00’de yürürlüğe girecek. ABD, Ermenistan ve Azerbaycan’ı Dağlık Karabağ sorununun barışçıl çözümüne yaklaştırmak için Dışişleri Bakanları ve Minsk Grubu Eş Başkanları arasında yoğun müzakereleri kolaylaştırdı.”

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler