A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Batı Karadeniz’e Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Batı Karadeniz'de 29 Eylül'de Salı günü öğle saatlerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve hortum konusunda vatandaşları uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Batı Karadeniz’de 29 Eylül’de Salı günü öğle saatlerinde başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım, kuvvetli rüzgar ve hortum konusunda vatandaşları uyardı.

MGM’den yapılan son değerlendirmeler çerçevesinde; 29 Eylül Salı günü öğle saatlerinden sonra Marmara’nın doğusu ile Batı Karadeniz’de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ile Kastamonu’nun kıyı ve batı ilçelerinde yerel kuvvetli (21-59 kilogram/m2) olması bekleniyor.

Meteoroloji ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum oluşma riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda da uyardı. 

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların 30 Eylül Çarşamba günü sabah saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. 

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler