CHP’li Aydoğan: Trabzon ve Gümüşhane’nin tepkisi haklıdır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İstanbul Milletvekili Avukat Turan Aydoğan, “Demiryolu güzergahını halkın çıkarı değil AKP’nin siyasi kaprisi ve başına buyrukluğu belirliyor”

CHP’li Aydoğan Trabzon-Gümüşhane-Erzincan hızlı tren hattının farklı bir yere kaydırıldığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı. Ulaştırma Bakanının yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Aydoğan, “Gümüşhaneli, Trabzonlu hemşehrilerimiz arayıp iktidarın verdiği sözden cayıp caymadığını bize soruyor” dedi.

Aydoğan AKP Milletvekili Muhammed Avcı’nın yaptığı yazılı açıklamada, İyidere ilçesinde yapımı için ihalesi gerçekleştirilen lojistik merkezinin hızlı tren hattıyla beslenmesi için çalışmaların son aşamaya geldiğini belirttiğini, proje üzerinde yaklaşık 6 aydır çalıştıklarını belirttiği açıklamayı hatırlatarak; “Bu iddialar doğru ise benim Gümüşhaneli, Trabzonlu hemşehrimin gösterdiği tepki doğru demektir. Bir önceki Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ‘Trabzon ve bölge ekonomisine çok büyük değer katmış olacağız’ diyerek verdiği sözü merkezi yönetim adına vermiştir. Bakan değişmiş olabilir. Verilen sözler Bakanlar değiştikçe değişecekse vay halimize, çünkü bakanlar sarayın keyfine göre değişebiliyor.” dedi.

DEVLET KAYNAKLARINI SİYASİ MANEVRA İÇİN KULLANIYORLAR

“Devlet planlaması ve kalkınma çalışmaları anlık değişebilecek çalışmalar değildir” diyen Aydoğan, “Bu karar değişikliğine neden olan etken nedir? Önceki güzergahlar teknik bir sorun nedeniyle mi değiştiriliyor? Eğer öyle ise bu ilk planlama yapıldığında neden ortaya çıkmadı? Yoksa bu siyasi bir mavera mıdır? Daha önce Trabzon ve Gümüşhane’deki vatandaşlardan oy alabilmek için o zaman verilen bir söz müydü? Eğer bu politik nedenle yapıyorlarsa ellerindeki devlet kaynakları vatandaş tarafından onlara emanettir ve kafalarına göre siyasi manevra yapmak için kullanamazlar.” ifadelerini kullandı.

BÖLGE HALKINA KARŞI SORUMLU HİSSEDİYORUM

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı’na sorular yönelten Aydoğan, “Görünen o ki Demiryolu güzergahını halkın çıkarı değil AKP’nin keyfiliği ve bölge halkının iradesini hiçe sayan başına buyruk tavrı belirliyor. Bu tavır demokratik bir devlet yönteminde sergilenemeyecek bir tavırdır. Halka reaya uygulaması yapılmasını asla kabullenemeyiz. Ben bölgede doğmuş, büyümüş, eğitimini almış ve hala kökleriyle bağlılığını iliklerine kadar bir insan ve milletvekili olarak kendimi bölge halkına karşı sorumlu hissediyorum ve konunun takipçisi olacağımı ifade ediyorum. Halk yararına yapılan her işin altına imza atarız. Bu iddialar doğru ise derhal bu hatadan dönülsün ve verilen söz mutlaka yerine getirilmeli. Halkın beklentisinin boşa düşmesini istemiyoruz. Bu bölge halkının bizzat tarafımıza ilettiği bir taleptir. Sayın Bakan bir an evvel çıkıp konuyu açıklığa kavuştursun.” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li Aydoğan: Trabzon ve Gümüşhane’nin tepkisi haklıdır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!