CHP’li gençlerden Demir’e kıyı erozyonu tepkisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Atakum Gençlik Kolları üyeleri, Atakum sahilinde seneler içinde gözle görülen bir tahribata yol açan kıyı erozyonun zarar verdiği bölgeyi ziyaret etti.

Proje yapıldığı ve çalışmaların başlayacağı açıklanan konuya ilişkin henüz somut bir adım atılmadığını dile getiren CHP Gençlik Kolları Atakum İlçe Başkanı Yasin Sarıkaş,”Mustafa Demir’e soruyoruz.  Atakum sahili yok oluyor. Harekete geçmek için daha neyi bekliyorsunuz?” dedi.

Samsun’un Atakum İlçesi Çakırlar Yalı Mahallesi’nden, Dereköy Barınağı’na kadar olan sahil şeridinde, seneler önce yapılan hatalı yapının ve bu hatayı ortadan kaldırmak için yapılan dalgakıranlar nedeniyle yaşanan kıyı erozyonu problemi, bölge sahilini yok etmeye devam ediyor. Yaşanan erozyon nedeniyle bölgedeki kumsalın ve ağaçların büyük kısmı yok oldu. Konuyla alakalı tahribatın en yoğun olduğu bölgeyi ziyaret eden CHP Gençlik Kolları Samsun İl Başkanı Öykü Özkan, CHP Gençlik Kolları Atakum İlçe Başkanı Yasin Sarıkaş, CHP Gençlik Kolları İlkadım İlçe Başkanı Mehmet Başar, CHP Gençlik Kolları Bafra İlçe Başkanı Dursun Ali Sözen ve gençlik kolları üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e sitem etti. CHP Atakum Gençlik Kolları Başkanı Yasin Sarıkaş, Mustafa Demir’in şehrin yöneticisi olarak sarf ettiği sözlerin arkasında durarak, ünvanının verdiği sorumlulukların gereğini yerine getirmesi gerektiğini dile getirdi.

ATAKUM SAHİLİ YOK OLUYOR NEYİ BEKLİYORSUNUZ?

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Mart ayı meclis toplantısında yaşanan kıyı erozyonu ile ilgili çalışmalara başlanacağını söyleyen Mustafa Demir’in geçen 3 aylık süreçte konuya ilişkin hiçbir çalışma başlatmadığını ve başlayacağını iddia ettiği projeyle alakalı tek bir çivi dahi çakılmadığını ifade eden Başkan Sarıkaş, “Atakum sahilinin karşı karşıya olduğu en ciddi problem olan kıyı erozyonu sorunuyla alakalı, yaşamını bu bölgede sürdüren genç arkadaşlarımızın Atakum sahilinin geleceğine ilişkin duyduğu kaygıları bizlerle paylaması üzerine, daha evvel incelemelerde bulunduğumuz zarar görmüş olan bölgeyi tekrar ziyaret ederek, yaşanan tahribatın boyutlarını ve çevreye vermiş olduğu zararı bir kez daha görmüş olduk. Meclis gündemine taşındığı dönemde konuya ilişkin çalışmaların projelendirildiğini ve çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e, ‘Vatan sevgisi, ona yapılan hizmetle ölçülür’ şiarıyla buradan hep birlikte soruyoruz. Yaklaşık 3 ay önce başlayacağını söylediğiniz proje ile ilgili neden bölgede tek bir çalışma göremiyoruz? Biz Türkiye’de emsali olmayan Atakum sahilini yok etmekle tehdit eden bu olay karşısında, neden hala harekete geçilmediğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Atakum sahili gün geçtikçe yok oluyor. Siz bu şehrin yöneticisi olarak harekete geçmek için hala neyi bekliyorsunuz? Oturduğunuz makamın sorumluluklarını yerine getirmek boynunuzun borcudur. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak verdiğiniz sözlerin gereğini yapmanız, hangi kurum buradaki çalışmayı yürütecekse konuyu takip etmeniz gerekir. Tüm Samsun halkı adına, kıyı erozyonunun yarattığı tahribatın giderilmesi noktasında başlayacağını ifade ettiğiniz projenin akıbeti hakkında bir açıklama bekliyoruz” şeklinde konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li gençlerden Demir’e kıyı erozyonu tepkisi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!