A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Eğitim'COVID-19'lu öğrenci okula gidebilir'

‘COVID-19’lu öğrenci okula gidebilir’

Koronavirüs Bilim Kurulu'nun Milli Eğitim Bakanlığı için hazırladığı yeni tebliğde COVID-19'lu öğrencilerin okula gidebileceğini kararlaştırması dikkat çekti.

Koronavirüs Bilim Kurulu’nun Milli Eğitim Bakanlığı için hazırladığı yeni tebliğde COVID-19’lu öğrencilerin okula gidebileceğini kararlaştırması dikkat çekti.

Okul öncesi veya 1. sınıf öğrencilerinin test sonuçlarının pozitif olması halinde, eğitim sürebileceği, pozitif öğrenci veya öğretmenlerin iki saatte bir kontrol edileceği bildirildi.

Haber Global’de yer alan habere göre, olası bir vakanın ortaya çıkması halinde sınıfta yer alan tüm öğrenciler ve öğretmenler temaslı sayılacak. Sınıf içinde tespit edilen vakanın ardından maske ve sosyal mesafe kuralarına uyulması halinde öğrenciler temaslı kabul edilecek ve 14 gün boyunca eğitimlerine devam edecek. Temaslı öğrenciler, teneffüslerde ise diğer sınıf ve öğrencilerden ayrı tutulacak.

Öğrenciler arasında vaka sayısı artınca öğrenciler arasıda semptom taraması yapılacak. Her 2 saatte bir okul tarafından öğrencilerin ateşi ölçülecek, semptom belirlenen öğrenciler sağlık kuruluşlarına yönlendirilecek. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki