ÇYDD Trabzon’dan 23 Nisan Kutlaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Egemenliğin Ulusa Verilmesinin Ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 101. Yılı Kutlu Olsun!

ÇYDD Trabzon Şube Başkanı Metin Serdar, 23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayınladı. Serdar açıklamasında şu sözlere yer verdi;

Meclisimizin 101. Yılı Kutlu Olsun!

”101 yıl önce bugün, yurdumuz henüz işgal altında iken Anadolu kalbi Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. 700 yıllık monarşi sona erdirilerek egemenlik halk adına Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verildi.

Ülkemizi ulusal egemenliğe kavuşturan, Cumhuriyet ile taçlandıran, yaptığı devrimler ile hak ve özgürlükler sunan ve çağdaş dünya devletleri arasında olmamızı sağlayan Büyük Liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’e sonsuz bağlıyız, minnettarız ve saygılarımızı sunuyoruz.

Kurtuluş Savaşımızın tüm şehitlerini, gazilerini ve kahraman komutanlarını saygıyla anıyoruz. Bağımsızlığımız ve özgürlüğümüz olmak üzere her şeyimizi onlara borçluyuz.

Bir büyük komutan ve bir avuç arkadaşı milli mücadeleyi örgütleyip, Anadolu halkının inancını kazanıp, gücünü de yanına alarak; yapılamaz denileni başarmış ve 20. yüzyılın ilk bağımsızlık savaşını kazanmıştır. Kurtuluş Savaşını kazanan ordumuz Türkiye Büyük Millet Meclisi Orduları olarak tarihe geçmiştir. İşte bu umut ateşinin yandığı, kalbinin attığı yer Türkiye Büyük Millet Meclisi’dir. TBMM, Dünyada bir ulusun kurtuluş savaşını yöneten ilk meclistir. Başta Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın büyük komutanları, savaş şartlarında bile ortak akla, toplumsal uzlaşıya ve ulus iradesine bağlı kalmıştır. Bu yönüyle Türkiye Büyük Millet Meclisi saltanata ve düşman işgaline direnişin merkezi, ulusal gücün ve cesaretin simgesidir.

Büyük Liderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK, ulusal egemenliğimizin ilan edildiği bu özel günü, tüm dünya çocuklarının bayramı olarak ilan etmiştir. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, dünyada çocuklar için evrensel bir bayram ilan eden ilk ve tek ülkedir. Çocuklarımız Cumhuriyet’i ve devrimleri yaşatacak ve çağdaş uygarlık seviyesine taşıyacak gücümüzdür, aydınlık geleceğe dair umutlarımızdır.

20. yüzyılın ilk bağımsızlık mücadelesini vererek üniter devletini kuran ulusumuz; laik, demokratik ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni korumaya ve yaşatmaya devam edecektir, kimse bizi yolumuzdan geri döndüremez! ” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÇYDD Trabzon’dan 23 Nisan Kutlaması!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!