A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

“En fazla koronavirüs vakası Ankara’da”

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, 7 Eylül gününe ilişkin koronavirüs tablosunu paylaşırken günlük vakalarda en fazla rakamın Ankara’da olduğunu açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 7 Eylül gününe ilişkin koronavirüs verilerini paylaştı. Günlük vakanın en çok görüldüğü ilin Ankara olduğunu belirten Koca, “Türkiye genelinde son bir haftada zatürre oranı artan ilimiz olmadı. Ağır hasta sayısı ise halen yükselmeye devam ediyor” dedi. 

Bakan Koca’nın paylaştığı verilere göre, 6 Eylül günü 96 bin 842 olan yeni test sayısı 103 bin 925, 1578 olan yeni hasta sayısı 1703, 1013 olan iyileşen sayısı 1047’ye çıktı. Koronavirüs nedeniyle bugün 57 kişi yaşamını yitirdi, hayatını kaybedenlerin sayısı 6 bin 730‘a yükseldi.

Tablo
COVID-19 günlük verileri, 7 Eylül 2020

Bugüne kadar yapılan toplam test sayısı 7 milyon 883 bin 464, hasta sayısı 281 bin 509, iyileşen hasta sayısı ise 252 bin 152’ye ulaştı. Dün 1102 olan ağır hasta sayısı bugün 16 artarak 1118’e çıktı. Hastalardaki zatürre oranı ise yüzde 7,6 olarak tespit edildi.

Bakan Koca, 7 Eylül gününe ilişkin verileri şöyle değerlendirdi:

“Günlük en çok hasta görülen ilimiz Ankara. Türkiye genelinde son bir haftada zatürre oranı artan ilimiz olmadı. Ağır hasta sayısı ise halen yükselmeye devam ediyor. Birlikte tedbirlere uyarsak sonunda yenilen virüs olacak.”

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Ziya Selçuk: ‘Okullara Maske Dağıtılacak’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili alakalı açıklamalarda bulundu.

Rize’de sağanak sel ve heyelana neden oldu

Rize'de bugün yaşanan şiddetli yağış Ardeşen ilçesinin Kaçkar Köyü'nde etkili oldu. Rize'yi etkisi altına alan şiddetli sağanak yağmur bugün Ardeşen İlçesi'ne bağlı...

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Trabzon’da çelenk sunma töreni düzenlendi. Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu,...

Türkiye’den yeni Navtex Kararı

Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisi için Akdeniz'de 18 Ekim tarihine kadar Navtex ilan edildi.

Sayıştay’ın Diyanet raporu yoksulları kızdıracak

Sayıştay’ın, “Denetlenmesi gerekir” tespitine karşın denetim dışı bırakılan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), hemen her yıl olduğu gibi 2019 yılı faaliyet raporunu da...