A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemHayvanları Koruma Kanunu Teklifi; Meclis Komisyonu'nda Kabul Edildi

Hayvanları Koruma Kanunu Teklifi; Meclis Komisyonu’nda Kabul Edildi

Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi; TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu’nda kabul edildi.

Hayvanları Koruma Kanunu ile Türk Ceza Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu görüşmeleri tamamlandı.

Komisyon görüşmeleri sırasında tartışma yaratan konular, Genel Kurul görüşmelerinde önergeyle gündeme gelecek. Ceza öngörülen maddeler arasındaki “hayvanlarla cinsel ilişkide bulunmak” ibaresinde muhalefetin ve hayvan hakları savunucularının talepleri üzerine değişiklik yapılacak. “Cinsel ilişki” yerine “tecavüz” ifadesi kullanılacak.

Ceza öngören maddeler arasındaki “Nesli yok olma tehlikesi altında olan hayvanları öldürmek” ve “ev hayvanı veya evcil hayvanları kasten öldürmek” ibarelerine de muhalefetten “sokak ve yaban hayvanları öldürülebilir mi” itirazı gelmişti. Bu madde üzerinde de değişiklik yapılması bekleniyor.

Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino ve Fila Brasilerio ile melezleri için yapılan “tehlikeli tür” tanımında da değişiklik yapılması öngörülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki