A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Kültür ve SanatİBB'den Özel Tiyatrolara Destek Hamlesi

İBB’den Özel Tiyatrolara Destek Hamlesi

Sezona "Sezon Minimal" adını veren Şehir Tiyatroları, 16 yeni oyunun prömiyer yapacağını duyurdu. Detaylı bilgilerin verildiği tanıtımda, özel tiyatrolara dair önemli bir hamle de yapıldı

İBB Şehir Tiyatroları, yeni sezon tanıtımını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi.

Sezona “Sezon Minimal” adını veren Şehir Tiyatroları, 16 yeni oyunun prömiyer yapacağını duyurdu. Detaylı bilgilerin verildiği tanıtımda, özel tiyatrolara dair önemli bir hamle de yapıldı. İBB Şehir Tiyatroları, yeni tip koronavirüs pandemisi sebebiyle izleyicileriyle buluşamayan ve büyük zorluklar yaşayan özel tiyatrolara destek olmak için de harekete geçti.

Twitter’dan Paylaştı

İBB Sözcüsü Murat Ongun, bugün resmi Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “Pandemi sürecinde perdelerini açamayan özel tiyatrolara destek oluyoruz. Şehir Tiyatroları sahnelerimizi birbirinden değerli sanatçılarla paylaşarak 50 özel tiyatronun 50 oyunuyla birlikte açıyoruz” dedi.

Şehir Tiyatroları’nın bu anlamlı desteği sosyal medyada da büyük bir beğeni topladı. Asmalı Sahne, Kumbaracı50 gibi tiyatro toplulukları İBB Şehir Tiyatroları’na desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Tiyatroculardan Teşekkür Mesajları Geldi

Dayanışmanın önemine değinen sanatçılardan birisi de ünlü tiyatrocu Nedim Saban oldu. Saban konuyla ilgili olarak “Sadece sanat dünyasının kenetlendiği bir dayanışma değil, seyirciye de çeşitlilik imkanı içinde geniş seçim yapmayı sağlayan bir etkinlik. Özel tiyatroları çok daha uygun fiyatlarla her semtte izleme imkanı sağlıyor. Örnek alınmalı, geliştirilmeli” dedi.

Tiyatrocu Berna Laçin ise şu mesajı paylaştı: Yetiştiğim kurum Şehir Tiyatroları güzel bir hareket başlattı. Çok yetersiz ama güzel. Ben de varım elbette bu oyunlarda. Ama bu desteğin artması, daha çok sahne alabilmemiz ve sadece Ekim ile kısıtlı olmaması ayrıca Devlet Tiyatroları’nın da katılması gerekir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki