A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Karadeniz'denRize'de intihar girişimi: Borcum var, nereden yardım istediysem alamadım...

Rize’de intihar girişimi: Borcum var, nereden yardım istediysem alamadım…

Rize’de bir yurttaş yoksul olduğunu ve 150 bin lira borcu olduğu için uyuyamadığını söyleyerek çıktığı yüksek bir binanın üzerinden intihara kalkıştı.

Rize Nabız’ın haberine göre, olay Merkez’e bağlı Piriçelebi Mahallesi, 8 katlı Medine İş Hanı’nda meydana geldi. 50 yaşındaki İ.U.  binanın çatısına çıkarak aşağıya atlamak istediğini söyledi. Çevredekilerin olayı fark etmesiyle polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verildi.

Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik şeridi çekerek trafiği dururken itfaiye ekipleri ise merdivenli itfaiye aracını ve binanın altına şişme yatak açtı. Sağlık ekipleri ise olası olumsuz bir durum için hazırda bekledi. İntihara kalkışan İ.U.’yu ikna etmeye çalışan polisler çaba gösterdi. İ.U. ise ekonomik şartlarının iyi olmadığını belirterek Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler müdürlüğü yetkililerinden yardım istediğini dile getirdi.

Bu durumu  Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ‘a ileten yetkililer ile İ.U. arasında bir telefon görüşmesi oldu. Telefonda vatandaşı ikna eden Selçuk intihardan vazgeçirmeyi başardı. İ.U. polis ve itfaiye ekipleri eşliğinde binadan aşağıya indirilerek sağlık kontrolleri yapılmak üzere ambulans ile hastaneye getirildi. 

“150 BİNLİRA BORCUM VAR PSKOLOJİM BOZULDU”

Bu esnada Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Rize İl Müdürlüğü de Bakan Selçuk’un talimatı üzerine İ.U.’nun ailesine ulaşarak çalışma başlatırken,İ.U adli yoksul yurttaş ; “150 binlira borcum var.Borcumu ödeyemedim ve her gece bu nedenle uyuyamıyorum ve pskolojim bozuldu nereden yardım istediysem alamadım” diyerek intihar etmek istediğini belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki