FARABİ HASTANESİ’NE ULAŞIM REZALETİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarih 19 Aralık 2022 Pazartesi, sabah saat 08.30’da meteoroloji binasının karşısında olmama rağmen Tıp Fakültesinin yeni otoparkına girişim 9.40’da oldu. Dört yüz metrelik yolu yetmiş dakikada gidebildim! Tek bir trafik polisi yok! Kurallara uyan yok! Tam bir rezillik ve sinir savaşından sonra Farabi Tıp Fakültesine gidebiliyorsunuz; ne güzel değil mi?

İmkanları olduğu halde bu imkanları tek seçeneğe düşürüp bütün araçları hayali dünyada olduğu gibi bir huninin içine sokup ondan sonra o huninin o küçük deliğinden geçiren zihniyete yazıklar olsun! “Bu rezilliğe nasıl göz yumuyorsunuz? Neden çözüm bulmuyorsunuz?” deseniz inanın karşınızda bir muhatap bulamazsınız. Sormaya kalksan alacağın cevap “Beni ilgilendirmez!” olacaktır.

KTÜ rektörü, Tıp Fakültesi dekanı, hastanenin başhekimi veya belediye yetkilileri bu rezaleti görmüyorlar mı? Hiç mi bir sabah bu yolu kullanmadılar? Bu sorunu çözmek için hiç mi bir girişim de bulunmadılar? 1350 araç kapasitelik bir otopark yapmakla övünenler buraya bu araçların nasıl gireceğini hiç mi hesap etmedi? Bu, bir üniversitenin yaptığı planlamaya yakışıyor mu?

Sabahları doktorlarınıza, hastalarınıza ve tüm çalışanlarınıza bu trafik rezaletini yaşatarak güne başlatmanız size ne kazandıracak? Hiç mi aklınıza Trafik şubeden sabahları yardım almak gelmedi? Hiç mi kocaman otoparkı yaparken ona giden yolu imkan olduğu halde genişletmek aklınıza gelmedi? Bu nasıl bir planlama ve uygulamadır? Bunu bir üniversite yaparsa diğerlerini düşünemiyorum. Yazık!

IMG 7427 scaled e1672136832772

Daha da ilginci hangi akıl eski otoparka giden yolu kapattı? Bunun sorumlusu kim? “Bu yolu kapatıyorum!” diyerek yol kapatılır mı? “Sorun var!” diyeceğim, aklım beni zorluyor ve “Diğer şerit açık! Sorun olsa iniş de kapalı olur!” diyor. Bir de aklımla mücadele ediyorum.

Üniversiteler çözüm yeri olmasına rağmen nasıl çözümsüzlüğün merkezi haline geliyor? Bu nasıl bir planlama? Trafik akışını kendi haline bırakma, inanın anlamıyorum. Bu sorumsuzluğun sorumlusu her kimse ona birkaç tane çözüm önerim olacak. Haddim olmayarak demeyeceğim; çünkü “Ben yaptım, oldu!” zihniyeti insanları kör etti!

1- Mimarlık ve inşaat fakültesinden çözüm için bilgi alın.

2- Trafiğin akışı için Trafik Şubesinden yardım alın.

3- Yeni otoparka giden yolu acilen ne kadar genişletebiliyorsanız genişletin.

4- Eski otoparka giden yolu acilen açın ve aktif hale getirin.

5- Bu karmaşanın sorumlusu her kimse “Her işten anlarım!” egosunu bırakarak çözüm üretmek için bu konunun gerçek paydaşlarından hemen yardım almalı.

Bir yerin sorumluluğu alındığında ne kadar zor iş olduğunun farkındayım. Ancak bir yere talipseniz çözüm odaklı olacaksınız. Bunun için de “Her şeyi biliyorum!” egosunu terk edip iş ortaklığı yaparsanız hayatınızı kolaylaştırırsınız. Yoksa kendinizi haklı çıkarmak için “Kimseye bir şey beğendiremiyoruz!” sözüne mahkum olur ve haklılığını pekiştirmek için uğraşır durursunuz.

Hadi bir an önce şu trafik eziyetinden insanları kurtarın ve doktorların, çalışanların, hastaların hayatı biraz daha kolaylaşsın.

FARABİ HASTANESİ’NE ULAŞIM REZALETİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!