ADD Samsun Şubesinden Muhteşem Fener Alayı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ADD Samsun Şubesi, Cumhuriyet’in 97. yıl dönümü nedeniyle fener alayı düzenledi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle, Saat:19.00 da Ellialtılar DSİ önünden başlayan ‘’Cumhuriyetin 97. yılı Fener Alayı’’ düzenledi. Fener Alayına CHP İl Başkanlığı temsilcileri, CHP İlkadım İlçe Başkanı Metin Telatar, Birleşik Kamu İş Samsun Temsilciliği Başkanı Rüstem Kara, KESK Tümbelsen Samsun Başkanı Suat Yıldız, Birçok demokratik kitle örgütü temsilcisi katıldı.  Samsun Halkının yoğun katılımı ile Marşlarla, türkülerle İstiklal Caddesi boyunca yürüyen kalabalık, ‘’ Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Yaşasın Cumhuriyet sloganları ile coşku içinde Atatürk Anıtında yürüyüşü bitirdiler.

Anıtta kısa bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli:  ‘’ Sevgili dostlar Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun şubesi olarak katılımınızdan dolayı onur ve gurur duyduk. Bir 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı daha Samsun’umuz da ,  ‘ya istiklal ya ölüm’ parolasıyla çıkılan yolda İlkadım şehrimizde coşku ile gerçekleştirmenin onurunu gururunu duyuyoruz. Biz her sene burada olacağız yaşasın Cumhuriyet sonsuza kadar Cumhuriyet diyeceğiz. Yüce Atatürk’ün ‘efendiler yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ derken bizlere,  Türk ulusuna en yakışan,  adetlerine en uygun rejim sistemi olarak Cumhuriyeti belirlemişti. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk Cumhuriyet daima payidar kalacaktır derken o görevi de bizlere bıraktı, gelecek nesillere ve bizden sonraki nesillere bıraktı. Bugün bu göreve daha sıkı sıkı sarılmamız gerektiğinin bilinci ile buradayız.

Evet, biliyoruz ki Cumhuriyetimiz çok zor günlerden geçiyor. Bütün kurucu ilkeleri, kurumları, Cumhuriyeti bir reklam arası gören iç ve dış düşmanlar tarafından zarara uğratılmış durumda… Ama biz Atatürkçüler yılmadan, yorulmadan, bıkmadan; Cumhuriyetin kuruluş değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz.  

Biz biliyoruz ki Cumhuriyet ümmet değil, birey olmaktır..

Yurttaşlık, özgürlük, eşitlik, hak, hukuk, adalet, demokrasi ve uğruna ölünesi vatandır Cumhuriyet,

Namustur, haysiyettir, nefestir, candır Cumhuriyet,

Cumhuriyet özgürlük demektir.

Cumhuriyet akıl ve bilim demektir.

Sarayın, saraylının değil, ulusal egemenliğin adıdır Cumhuriyet!

Biz milletin egemenliğine sahip çıkarak her şeye rağmen Cumhuriyeti savunan Mustafa Kemal’in askerleri olarak aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda mücadelemize devam edeceğiz. Geçen sene de buradaydık bu sene de buradayız, seneye de burada olacağız. Hiçbir gerekçe ve engelleme bizlerin Cumhuriyet Bayramımızı kutlamamıza engel olamayacak.

Bu duygularla bu toprakları bizlere vatan yapan,  Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu tek ve daimi önderimiz Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum.  Şahsım ve Add Samsun şubesi adına herkese teşekkür ederim.”dedi.

ADD Başkanı Işık ÖZKEFELİ’nin konuşmasının ardından yürüyüş sonlandırıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ADD Samsun Şubesinden Muhteşem Fener Alayı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!