“AKP İktidarı Trabzon’u Oyalıyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon’daki işsizlik durumu hakkında bilgiler verdi.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Mevcut iktidar Trabzon’u birkaç yol ve istimlak bedelleri ile oyalıyor. Yapılan yatırım yok, gençlerimiz işsiz ve gelecekten umudu yok” dedi.

Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon’un Türkiye genelindeki illere bakıldığında en çok çay ocağı olan şehir olduğunu yani işsizliğin oldukça yüksek olduğunu söyledi.

 
Hacısalihoğlu, Sanayi hacminin büyümesi gerektiğini belirterek, “Trabzon belkide Türkiye’de en fazla çay ocağı ve kahvehanesi olan şehir. Sanayi olmadığı için en büyük sorun istihdam. Sanayi hacminin Trabzon’da büyümesi lazım. Gençlerimiz işsiz. İşsiz ve umutsuz aynı zamanda. sürekli göçe zorlanıyorlar. Bizim bir tezavantıjımızda şu, biz merkezden kalifiye göç verip kırsallardan göç alıyoruz. Buda hem demokratik yapıyı bozuyor hem de ekonomik ve sosyal yapıyı da etkiliyor. Gençlerimize umut olmamız lazım umut olmamız içinde onlara yeni iş alanları yaratmamız lazım, istihdam yaratmamız lazım. AKP hükümeti yıllardır Trabzon’a geliyor yatırım adası diyor, 5 bin kişiye iş vereceğiz diyor, yeni tersane diyor 3 bin kişiye iş vereceğiz diyor. Diyor diyor ama bunların hepsi kataloglarda seçim projeleri olarak kalıyor. Yaptıkları hiçbir şey yok. Sadece Trabzon’u mevcutta bir iki tane yollarla günü kurtaracak siyaset, istimlak bedelleri ile beraber de şehri ekonomik olarak hareketlendirme düşüncesi ile beraber Trabzon’u oyalıyorlar” diye konuştu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“AKP İktidarı Trabzon’u Oyalıyor”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!