A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Ankara’daki Trabzonlular Anıtkabir’de

Merkezi Ankara’da bulunan Trabzon Vakfı ile Trabzon Derneği’nin Yönetim Kurulu ve üyeleri Trabzon’un 24 Şubat 1918’de düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yıldönümünde, her yıl 24 Şubat’ta olduğu gibi Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir’deki törende Atatürk’ün mozolesinin bulunduğu şeref salonunun önünde toplanan dernek ve vakıf üyeleri tören usulune uygun bir şekilde salona yürüdü.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkan topluluk adına Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül mozoleye çelenk bıraktı, Atatürk adına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Bu yıl Kovid -19 tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda ziyaretçiyle yapılan törende TrabzonVakfı Başkanı Bilgin Aygül Anıtkabir Özel Defteri’ne yazdığı metni yüksek sesle okudu. Aygül,

“Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ,

Kentimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 103’üncü yılı vesilesiyle Trabzon Vakfı ve Trabzon Derneği yöneticileri olarak size ve Milli Mücadele’nin eşsiz kahramanlarına şükran ve minnet duygularımızı sunmak üzere huzurlarınızdayız.

İnanıyoruz ki gösterdiğiniz ışıklı yolda emanetiniz olan laik, demokratik, çağdaş cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır.

Aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Trabzon Vakfı, 1976 yılında Ankara’da faaliyetlerine başlayan Trabzon Derneği bünyesinde 1986 yılında kuruldu. Vakıf ve Dernek, kurulduğu günden bugüne kadar her yıl 24 Şubat’ta düzenlediği etkinlikler yanında Anıtkabir ziyaretinde de bulunuyor.

2021 Anitkabir 1
spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler