A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Baro seçimleri erteleniyor mu?

Baro seçimleri ile TBB Genel Kurulunun İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge ile 1 Aralık’a kadar erteleneceği yönündeki iddialara hukukçular ve barolar tepki gösterdi.

 İçişleri Bakanlığı, bugün ( 2 Ekim) yayımladığı genelge ile 1 Aralık’a kadar sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve üst kuruluşları, birlikler ile kooperatiflerce düzenlenecek etkinliklerin ertelendiğini bildirdi.
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığının önerisi, Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda valiliklere “Korona virüsü Tedbirleri” konulu ek genelge gönderildiği ifade edildi. Genelge doğrultusunda ise valilikler Umumi Hıfzıssıhha kararı kapsamında 1 Aralık’a kadar kentlerdeki etkinliklerin ertelendiğini duyurdu.

Pazar günü Trabzon’da Av. Mahmut Yazıcı ve Av. Sibel Suiçmez’in yarışacağı seçimle alakalı Trabzon mevcut Baro Başkanı Sibel Suiçmez, kendilerine şuana kadar yazılı bir kararın ulaşmadığını ifade ederek, seçim olacakmış gibi hazırlık yaptıklarını ifade etti.

İki yılda bir Ekim ayı ilk haftası içinde yapılması öngörülen baro genel kurullarının İçişleri Bakanlığı genelgesiyle ertelenmesi, genelgenin normlar hiyerarşisinde yasanın üzerine çıkarılmış olacak.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler