A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Belediyenin Bahçesinde 3. Çay Sürgünü

Rize'nin Fındıklı ilçe Belediyesi'ne bir hayırsever tarafından belediyenin 'sosyal projelerinde' kullanılması hedefi ile bağışlanan bahçede, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu'nun yanı sıra bölge halkının da katılımları ile üçüncü sürgün çay toplandı.

Rize’nin Fındıklı ilçe Belediyesi’ne bir hayırsever tarafından belediyenin ‘sosyal projelerinde’ kullanılması hedefi ile bağışlanan bahçede, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu’nun yanı sıra bölge halkının da katılımları ile üçüncü sürgün çay toplandı.

Bir hayırseverin, gelirini Fındıklı Belediyesi’ne bağışladığı çay bahçesinde üçüncü sürgün çay, halkın da katılımıyla ‘meci usulü’ toplandı. Çay toplamaya halkın yanı sıra Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu da katıldı. 

Gelirler Sosyal Projelere Harcanacak

Yaklaşık 5 ile 6 ton arasında toplanan çay ile elde edilecek gelir, belediye tarafından gerçekleştirilecek sosyal projeler için kullanılacak. İkinci sürgün çaydan elde edilen gelir, sokak hayvanları yaşam ve rehabilitasyon merkezinde kullanılmıştı. 

Bir senede üç kez ürün alınan bahçeden toplamda 16 tona yakın çay toplandı. 

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler