Beşikdüzü Belediyesi’nden Vatandaşlara Çağrı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 15 Şubat Pazartesi günü sosyal medya hesabı üzerinden açıkladığı tabloda  başta Trabzon olmak üzere, Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki illerde artan vaka sayılarının önüne geçmek için, Trabzon İl hıfzısıhha Kurulu yeni tedbir kararları aldı.

Beşikdüzü Belediyesi hem farkındalık yaratma hem de sürece katkı verme isteği ile sosyal medya hesaplarından vatandaşlara çağrıda bulundu. Yapılan çağrıda Trabzon İl Hıfzısıhha Kurulu’nun aldığı yeni kararlar kamuoyuna hatırlatıldı ve vatandaşların daha duyarlı davranmaları hususunda hassasiyet göstermeleri istendi.

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun ismi ile yapılan çağrıda aşağıdaki açıklamalar hatırlatılarak vatandaşların hassasiyet göstermesi istendi.

“Saygıdeğer Hemşehrilerimiz;

Dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs ile mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımızın talimatları ile önlemler alınmakta ve uygulanmaktadır.

Beşikdüzü İlçemizde başta Kaymakamımız Sn. Şakir Öner Öztürk olmak üzere, Beşikdüzü Belediyemiz, Jandarma Komutanlığımız, Emniyet Müdürlüğümüz, Sağlık Grup Başkanlığımız ve kamu kuruluşları ile yoğun mücadele içerisindeyiz.

Beşikdüzü Belediyesi olarak bu süreçte hiç bir il ve ilçede olmadığı kadar bu salgını önemsedik ve önlemler aldık, almaya da devam edeceğiz.”

Trabzon İl Hıfzısıhha Kurulu’nun aldığı yeni ek tedbirlere vatandaşların uyması yönünde çağrıda bulunan Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun; “Alınan kararlara uyulması hepimizin sağlığı için çok önemlidir. Daha dikkatli olunması ve hiç kimsenin  mağdur olmaması için herkesin dikkatini rica ediyorum. Her şey sağlığımız için” denilen açıklamada Hıfzısıhha İl Sağlık Kurulu’nun aldığı yeni tedbirler vatandaşlarla paylaşıldı…

İŞTE TRABZON İL HIFZISSIHHA KURULU’NUN ALDIĞI EK TEDBİRLER:

1 – Değerli hemşerilerimiz İlçe hıfzıssıhha kurulu kararıyla ilçemizdeki apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarında apartman toplantısı, oturma, gün, doğum günü kutlaması vb. hiçbir toplu etkinlik yapılamayacaktır.

Karar site ve apartman yöneticiler tarafından uygulanacak, görünür bir yere asılacaktır, aksi takdirde adli ve idari işlemlerden site ve apartman yöneticileri de sorumlu olacaktır.

2 – Değerli hemşerilerimiz kış ayları nedeniyle kapalı alanlarda vakit geçirilen bu süreçte evlerde misafir kabulünün salgının bulaşmasını artırdığı göz önüne alındığında evlere misafir kabul edilmemesi büyük önem arz etmektedir.

Evlerde gün, mevlit, taziye vb. toplulukları bir araya getiren etkinliklere müsaade edilmeyecektir. Uygulamanın takibi muhtarlar ve apartman site yöneticileri tarafından gerçekleştirilecektir.

3 – Değerli hemşerilerimiz, Koronavirüs tedbirleri kapsamında cenaze namazlarına katılım 30 kişiyle sınırlandırılmıştır.Ayrıca cenaze evlerinde akşamları toplu olarak bir araya gelmekten mutlaka kaçınılmalıdır.

4 – Değerli hemşerilerimiz, Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından istisna tutulan bazı vatandaşların bu durumu suistimal ettiği anlaşılmıştır. İşleri veya görevleri dolayısıyla istisna tanınan kişilerin çalıştıkları yerler dışında görülmesi halinde haklarında adli ve idari işlem yapılacaktır…

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Beşikdüzü Belediyesi’nden Vatandaşlara Çağrı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!