A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Bir değer nasıl kaybedilir? Yine adres Trabzon…

Trabzon’u Trabzon yapan değerler, kent kimliğini oluşturan zenginlikler maalesef artık kıymet görmüyor ve bir bir yok ediliyor…

Trabzon’un Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan en eski pastanesi Selim (Salim) Pastanesi, yanlış uygulamalar nedeniyle kapatma noktasına geldi. Bir zamanlar Trabzon’un en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi’nin bir önceki belediye döneminde trafik akışının değiştirilmesi ve yol kenarlarını otopark haline getirmesi cadde esnafını bitirdi, cadde de eski canlılığını kaybetti.

Selim Pastanesi’nin kaldırım üzerine koyduğu masa ve sandalyeler sabah saatlerinde zabıta tarafından kaldırıldı. Pastanenin sahibi Selim Akgün, zabıtanın müdahalesini fotoğrafladı ve şu ifadelerle sosyal medya hesabından paylaştı:

Bugün itibariyle. Şafak operasyonunda is yerimize 4 zabıta memuru 2 polis… Kapının önünde Eline geçirdikleri 2 masa 4 sandalye yi etkisiz haline getirmişlerdir. Giderlerken hepsine beddualarımı da bildirdim. ; Allah hepinizi Gazipaşa Caddesi de esnaf yapar inşallah ;!!!!!!! O Fevzi’nin caddeyi tek şerit yapması, onumuzun otopark olması, Gelenlerin cadde pek yakında eski haline gelecek aldatmaca yalanları…….Veee artik kararımızı da verdik pek yakında kapatıyoruz. Gözünüz aydın!!!!!!!! Yöneticiler….Basardınız!!!!!!!!!!Elveda Benim eski Trabzon’um elveda…  Allahtan Hayırlısı ……………..”

14089261 1225903104134496 5041223378319357066 n
Selim Pastanesi 1924

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler