A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Boztepe’den Türk Bayrağı’nın indirilmesine tepki

Haber: Elif Çavuş

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Azerbaycan Temsilcisi Elçin Gafarlı, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkan Yardımcısı Raif Yetim ve diğer ilgililerle Boztepe’de bulunan Türk bayrağının asılı olduğu 61 metre uzunluğundaki direkten Türk bayrağını indirerek dev Azerbaycan bayrağı çekmişti.

boztepe1 1

Trabzon’da, Ermenistan’ın saldırısına uğrayan Azerbaycan’a destek olmak amacıyla Boztepe’de bulunan 61 metre uzunluğundaki direkten Türk bayrağının indirilerek Azerbaycan bayrağının göndere çekilmesine CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Türk bayrağının indirilerek yerine Azerbaycan bayrağının göndere çekilmesini eleştirdi ve iki bayrağın yan yana dalgalanmasının doğru olacağını söyledi.

Hacısalihoğlu yaptığı açıklamada, “Doğru olan Türk bayrağının yanına Azerbaycan bayrağını asmaktır. İnsanlar sosyal medya üzerinden de eleştiri getirdi, hem teşkilatımızdan, hem de vatandaştan konuyla ilgili tepki telefonları aldık. Biz “Neden Azerbaycan bayrağı asıldı?” demiyoruz. “Neden Türk bayrağı indirildi?” diyoruz. Yapılması gereken bir direk daha konulup Azerbaycan bayrağının, Türk bayrağının yanına asılmasıydı. Hızlı milliyetçilik yaptılar. İndirdiğin Trabzonspor bayrağı değil, Türk bayrağıdır. Kaş yaparken göz çıkartmak gibi olmuş yaptıkları. Bir an önce Türk bayrağını yeniden göndere çekmelerini bekliyoruz. Çünkü bu hassas bir konu ve Türk bayrağını yeniden Boztepe semalarında görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

omer haci
reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler