CHP’li Kaya : ”ÇAY-KUR Geleneği Yok Sayıldı”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÇAY-KUR Genel Müdür Yardımcılığına atanan isimler arasında hiçbir Trabzonlunun olmaması tepkiyle karşılandı. Çay üretiminde Rize’den sonra ikinci il olan Trabzon’a bir genel müdür yardımcılığı görevi verilmemesinin, AKP Trabzon Milletvekillerinin ve yönetiminin bir bütün halinde hareket edememesinden ve beceriksizliğinden kaynaklandığını ifade eden CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “ÇAY-KUR’un gelenekleri vardı, yazılmamış bir kuralı vardı. 4 genel müdür yardımcısından biri Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen, Trabzonlu oluyordu. Biz de geçtiğimiz aylarda bunu hatırlatarak bir çağrı yapmıştık. Çağrımız karşılık bulmadı. Trabzon yok sayıldı. Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen hiçbir isim genel müdür yardımcısı olarak atanmadı. Şehrimize büyük bir haksızlık yapıldı.” dedi.

GELENEK YOK SAYILDI!
19 Mart 2021’de Resmî Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile boş bulunan Çay-Kur genel müdür yardımcılıklarına iki isim atandı. Atanacak isimlerden birinin Trabzonlu çay üreticilerini temsilen Trabzonlu bir ismin olması gerektiğini ama bu geleneğin yok sayıldığını ifade eden CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya şunları söyledi:

BECERİKSİZLİĞİN SONUCUDUR!
“Çay-Kur bölgemizin en önemli kurumlarından biridir ve çay üreticilerimizin en büyük güvencesidir. Geçtiğimiz haftalarda genel müdür yardımcılıklarından birinin, Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen kurum içindeki liyakat sahibi bir Trabzonluya verilmesi çağrısı yapmıştık ve bunun Trabzonlu çay üreticilerimizin hakkı olduğunu söylemiştik. Çünkü Trabzon Rize’den sonra en fazla çay üretilen ilimizdir. Zaten Çay-Kur kurulduğu günden bugüne Genel Müdür yardımcılarından biri her zaman Trabzonlu olurdu. Bu gelenek hem Trabzonlu çay üreticilerimize moral motivasyon veriyordu hem de kurum içerisindeki temsil güçlerini arttırıyordu. Ancak geçtiğimiz hafta Resmî Gazete ‘de yayınlanan Cumhurbaşkanı kararı ile bu gelenek bir kez daha yok edildi. Boşalan koltuklara Trabzonlu isim atanmadı. Çay üretilen her ilimizi temsilen bir Genel Müdür yardımcısı atanırken Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen bir ismin atanmamasını büyük bir haksızlıktır. Milletvekilleri dahil AKP’li Trabzon yöneticilerinin beceriksizliğidir. Bir bütün halinde hareket edememelerinin sonucudur.”

TRABZON NEDEN YOK?
“Trabzonlu çay üreticilerimiz hakları olmayan bir şeyi istemediler. Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen bir genel müdür yardımcılığı istediler. Ellerinden alınmış bir hakkın teslimini istediler. Ancak bu istekleri kabul görmedi. Trabzonlu çay üreticilerimizi yok sayarak yapılan bu atamalar, biz Trabzonluları son derece üzmüştür. Çay-Kur yönetiminde, çay üretilen her ilin bir temsilcisi varken Trabzon’un temsilcisi neden yok? Çay-Kur çalışanları içinde genel müdür yardımcısı olacak nitelikte bir Trabzonlu bulamadınız mı? Buldunuz da ismi üzerinde mi anlaşamadınız? Trabzonlu çay üreticilerimiz adına bunu soruyorum. AKP Trabzon Milletvekilleri ve yöneticileri çıksın bu sorulara cevap versinler. Bu sonuç hangi beceriksizliğin ürünüdür? ÇAY-KUR’daki 4 genel müdür yardımcılığından birine, Trabzonlu çay üreticilerimizi temsilen bir hemşerimizin atanamamasının nedeni nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li Kaya : ”ÇAY-KUR Geleneği Yok Sayıldı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!