A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Cumhuriyet Bayramı Trabzon’da Coşkuyla Kutlandı

Trabzon’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Pandemi nedeniyle bir çok etkinlik iptal edildi ancak Cumhuriyet coşkusu Trabzon Meydan’ında etkinlikler gerçekleştirildi.

Trabzon’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu yaşandı. Pandemi nedeniyle bir çok etkinlik iptal edildi ancak Cumhuriyet coşkusu Trabzon Meydan’ında etkinlikler gerçekleştirildi.

Parkta bulunan Atatürk Heykeline çelenk koyulması ile başlayan program, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Programa katılanlara hitap eden CHP İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Cumhuriyet bir halkın özlemidir, artık savaşlardan yorulmuş yoksul viran kalmış ülkesinde yurtta barış, dünyada barıştır Cumhuriyet. 
Cumhuriyet emektir, alın terinden akan, namusuyla kazançtır hiç kimseye el açmadan. Bu yüzden yüzlerce fabrika kurulmuştur, ülkemizde dört yandan. Cumhuriyet demir ağlardır, bütün ülke kalsındır cumhuriyet. Cumhuriyet bağımsız bir ülkedir. Devrimlerdir Atatürk’ün gösterdiği yoldan ilerleyen. Cumhuriyet, ilimdir, fendir, bu yüzden Atatürk’ün “bir gün söylediklerim bilime aykırı düşerse bilimi seçin” der. 

İYİ PARTİ DE MEYDANLARDAYDI

13

İYİ Parti Trabzon teşkilatı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Trabzon Meydanı’nda bir araya geldi.
İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, İYİ Parti Trabzon yönetim kurulu üyeleri, teşkilat mensupları ve çocuklar katıldı. Çelenk bırakma töreninin ardından İYİ Parti İl Başkanı Azmi Kuvvetli ve İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs konuşma yaptı.

14

Burada konuşan İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “29 Ekim 1923; tam bağımsızlığa duyulan özlemin, geleceğe bağlanan ümidin, milli egemenliğe beslenen tarifsiz sevdanın başlangıç noktasıdır. Bunun içindir ki; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Türk milletinin en önemli ve en anlamlı günüdür. Çünkü bugün Cumhuriyet ilan edilmiş ve yüce milletimiz Cumhuriyet yönetimiyle birlikte esasen özünde var olan özgürlük ve eşitlik gibi en temel insan haklarından olan evrensel değerlere kavuşmuş, bu değerleri özümseyerek yaşam biçimine dönüştürmüş, modern yaşamını sürdürmeye başlamıştır. Modern bir cumhuriyet var etmeyi başaran Türk milleti, pek çok topluma ilham kaynağı olmuştur.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler