A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

İnşaat-Sen Taksim AKM İnşaatına Tepki Gösterdi

İnşaat Emekçileri Sendikası (İnşaat-Sen), Taksim'de 29 Ekim'de açılacağı açıklanan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatı şantiyesindeki işçilerin zorlu şartlar altında çalıştığını iddia etti.

İnşaat Emekçileri Sendikası (İnşaat-Sen), Taksim’de 29 Ekim’de açılacağı açıklanan Atatürk Kültür Merkezi (AKM) inşaatı şantiyesindeki işçilerin zorlu şartlar altında çalıştığını iddia etti.

İnşaat-Sen, “Covid-19 salgınına yönelik önlem alınmadığı, yemekhanelerde uzun kuyruklar oluştuğu ve zorunlu mesai yaptırıldığı” nedeniyle eylem kararı aldıklarını duyurdu. İnşaat-Sen, COVID-19 pandemisine karşın 500 işçiye toplam 100 kişilik kapasiteye sahip yemekhanede yemek yedirilmeye çalışıldığını belirtti.

İnşaat-Sen, Taksim AKM inşaatında işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin alınmadığına ilişkin açıklama yaptı. İnşaat-Sen, “AKM şantiyesi yönetimi pandemi döneminde 500 işçiye 100 kişilik yemekhanede yemek yedirmeye çalışıyor. İstanbul’un ortasında AKM şantiyesinde devlet görevlileri nasıl oluyor da işçilerin sağlığının bu şekilde riske atılmasına nasıl izin veriyor? AKM yönetimi ve bağlı taşeronların işçi arkadaşlarımızın bu şekilde sağlığı ile oynamasına izin vermeyeceğiz. Buradan AKM şantiyesi yönetimini uyarıyoruz: AKM şantiyesinde yalnız sandığınız işçiler asla yalnız değildir. Biz İnşaat Emekçileri Sendikası olarak işçi arkadaşlarımızın sorunlarını çözmeye ve kamuoyuna duyurmaya devam edeceğiz” dedi.  

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler